Manchester United monitoruje sytuację obrońcy londyńskiego Tottenhamu, Toby’ego Alderweirelda, który jak dotąd nie podpisał nowej umowy z “Kogutami” – informuje Samuel Luckhurst, dziennikarz “Manchester Evening News”.

Obecny kontrakt 28-letniego zawodnika z Tottenhamem wygasa po zakończeniu przyszłego sezonu, jednak zawiera opcję jego rocznego przedłużenia, która musi zostać uruchomiona latem 2018 roku. Warto podkreślić, że Alderweireld posiada w swojej umowie klauzulę odejścia w wysokości 25 milionów funtów, która będzie aktywna tego samego lata, ale tylko ważna nie później niż 14 dni przed zakończeniem letniego okna transferowego.

Chociaż priorytetem Jose Mourinho jest sprowadzenie środkowego pomocnika, to obecna sytuacja belgijskiego gracza zainteresowała sztab szkoleniowy “Czerwonych Diabłów”, którzy latem także chcieliby pozyskać nowego stopera. Man Utd niedawno próbował zakupić innych piłkarzy stołecznego klubu, ale ostatecznie oferta za Erica Diera została odrzucona, a coraz lepsza forma Luke’a Shawa spowodowała, że Mourinho póki co zrezygnował z pomysłu sprowadzenia Danny’ego Rose’a.

“MEN” informuje również, że 20-krotni mistrzowie Anglii będą musieli spodziewać się sporej konkurencji w kwestii ewentualnego transferu Alderweirelda na Old Trafford, który nie zagra we wtorkowy wieczór w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Juventusowi. Belg pauzował z powodu kontuzji od ponad 3 miesięcy, a Mauricio Pochettino nie chce przyspieszać jego powrotu na boisko.

Dyskusja