Shearer: Mourinho myli się, twierdząc, że Newcastle miało szczęście

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Po porażce z Newcastle José Mourinho stwierdził, że jego rywale zdobyli bramkę w dość szczęśliwych okolicznościach. Choć od razu zastrzegł, że „Sroki” sobie na to szczęście zapracowały, Alan Shearer uważa, że się myli.

W felietonie dla BBC były kapitan Newcastle, który jest stałym ekspertem podsumowującego wydarzenia kolejki Premier League programu „Match of the Day” napisał, że jedyną częścią wypowiedzi, w której „The Special One” miał rację, była ta, w której stwierdził, że Newcastle bardzo ciężko zapracowało na trzy punkty.

– Zespół Rafy Beníteza zasłużył na zwycięstwo, bo bronił lepiej niż Manchester United, zdominował rywalizację w środku pola i zrobił to, czego United nie zdołał zrobić – strzelił gola – stwierdził rekordzista ligi pod względem liczby strzelonych goli.

– Owszem, United mieli więcej sytuacji, a nowy bramkarz Newcastle zaliczył niesamowity debiut, ale Mourinho też czasami polega na swoim bramkarzu, na przykład w tym sezonie na Anfield. Nie powiedział, że uzyskany wtedy remis był szczęśliwy i na tej samej zasadzie nie powinien wątpić, że „Magpies” zasłużyli na zwycięstwo. Można powiedzieć o tej wygranej wszystko, ale nie to, że była szczęśliwa.

– Newcastle grało świetnie od pierwszej do ostatniej minuty i wyróżnianie jednego zawodnika byłoby niesprawiedliwe. Znacznie więcej piłkarzy pokazało się z dobrej strony. Dla kontrastu, United pokazali, dlaczego City zostawili ich tak daleko w tyle.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze