Alex Livesey / Getty Images Europe

Po ostatniej porażce z Newcastle United w rozgrywkach ligi angielskiej Paul Pogba oraz Ashley Young zostali skrytykowani przez legendę Manchesteru United, Roya Keane’a.

Były znakomity zawodnik Czerwonych Diabłów wymaga, aby Pogba udowodnił, że jest czołowym pomocnikiem w Premier League.

Francuza w 66. minucie spotkania z Newcastle United zmienił Michael Carrick. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy, co dla Manchesteru United oznacza 16 punktów straty do lokalnego rywala z Etihad Stadium.

Wśród kibiców panuje przekonanie, że menedżer Czerwonych Diabłów powinien przejść na formację z trzema pomocnikami, gdzie Paul Pogba będzie grał na lewej stronie.

Roy Keane uważa jednak, że aby poprawić jakość swojej gry, francuski zawodnik musi w każdym meczu grać na pełnych obrotach, bez tracenia koncentracji w trakcie spotkania.

– Każdy gracz wielkiego formatu powinien być gotowy do gry na różnych pozycjach i w różnych warunkach – powiedział Irlandczyk. – Paul musi bardziej przyłożyć się do swoich zadań na murawie i starać się grać w piłkę na takim poziomie, do jakiego wszystkich nas przyzwyczaił.

– Uważam, że w klubie dalej nie rozwiązano problemu związanego z poziomem gry formacji obronnej. Trwa to już parę lat, sytuacja nie ulegnie zmianie jeśli nie zostanie wzmocniony środek defensywy.

– Dalej twierdzę, że jeśli masz w obronie Ashley’a Young’a, będziesz miał kłopoty – dodał Keane.

Dyskusja