“Daily Mail”: Man Utd odłoży plany przebudowy stadionu, by wzmocnić zespół

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United prawdopodobnie zawiesi plany przebudowy stadionu, żeby wspomóc José Mourinho na rynku transferowym – informuje Mike Keegan, dziennikarz “Daily Mail”.

Zarząd klubu planuje zwiększyć pojemność Old Trafford z 75 do 88 tysięcy miejsc, żeby poprawić atmosferą na trybunach i zwiększyć dochody zespołu. Mimo że plany działania są obecnie rozpatrywane, priorytetem pozostaje jednak znalezienie funduszy na wzmocnienie drużyny.

Mourinho przeprowadził rozmowy z Edem Woodwardem, zaniepokojony przytłumioną atmosferę na Old Trafford. Kibice krytykują z kolei układ stadionu, narzekając, że nie pasuje do hałaśliwego środowiska. Postęp w technologii rozszerzył opcje rozbudowy obiektu. Dotychczas myślano, że próby rozbudowy sir Bobby Charlton Stand, najstarszej i najmniejszej na stadionie, będą niepraktyczne ze względu na przebiegającą za nią linię kolejową. Pojawiały się propozycje budowy tunelu przebiegającego nad nią, ale wszystkie okazywały się zbyt drogie, by były opłacalne.

Nowe plany pozwalają jednak przeniesienie trybuny wyżej bez wpływania na linię kolejową. Zarząd stara się dowiedzieć, czy istnieje sposób, by dokonać tego w opłacalny sposób, a jest pod presją, bo Old Trafford jest krytykowane za mdłą atmosferę i niewystarczającą nowoczesność. Mourinho w zeszłym sezonie nazwał je cichym obiektem i zależy mu na rozwiązaniu problemu. United skonsultowali się z ekspertami od akustyki i w sezonie 2014/15 wprowadzili sektor śpiewający, by zwiększyć poziom hałasu na stadionie, ale wiara kibiców Man Utd (MUST) wezwała ich do zmiany planów. Fani “Czerwonych Diabłów” uważają, że duży sektor wspólny na Stretford End wpływa destrukcyjnie na atmosferę.

Przebudowa sir Bobby Charlton Stand zapewni Old Trafford dodatkowe 7500 miejsc i otworzy drogę do budowy dwóch kolejnych kwadrantów w narożnikach stadionu, co podniesie jego pojemność do 88 tysięcy miejsc. W ten sposób “Teatr Marzeń” byłby w Europie mniejszy jedynie od Wembley i Camp Nou. Jego przebudowa z nawiązką pokryłaby także koszt siedzeń, które stracono w wyniku proponowanej rozbudowy sektora dla niepełnosprawnych kibiców.

United w ostatnim czasie znajdują się w nieco gorszej pozycji niż ich rywale, którzy albo rozbudowują swoje stare stadiony, albo przenoszą się na inne obiekty. Niewymieniony z nazwiska człowiek z branży twierdzi, że najlepszym stadionem jest obecnie Etihad, który znacznie przewyższa Old Trafford pod względem atrakcyjności.

– United mają sporą przewagę z powodu prestiżu i historii klubu, ale Tunnel Club na stadionie City wyprzedza o dziesięć lat wszystko, co jest na Old Trafford. To nie tak, że to, co oferuje Man Utd, jest złe, bo jest dobre. Nie ma tam jednak niczego, co powoduje efekt “wow”. United wypadają dobrze, ale City są nie z tego świata.

United mają także problem z przestrzenią i oferują kibicom pakiety, dzięki którym mogą skorzystać z atrakcji także na Emirates Old Trafford, czyli pobliskim stadionie do krykieta, gdzie mogą zjeść obiad przed meczem na Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze