manutd.pl

Aktualny kapitan Manchesteru United, Michael Carrick, oficjalnie potwierdził zakończenie piłkarskiej kariery wraz z końcem trwającego sezonu.

Jose Mourinho już wcześniej sugerował, że Carrick prawdopodobnie po sezonie zawiesi buty na kołku i zakończy swoją wspaniałą karierę, jednak pomocnik Czerwonych Diabłów dopiero dziś osobiście zabrał głos w tej sprawie. Od przyszłego sezonu miałby otrzymać miejsce w sztabie szkoleniowym Mourinho, jednak on sam powiedział, że na tą chwilę jest to tylko prawdopodobna opcja.

– Myślę, że nadszedł czas, aby być szczerym – odpowiedział, gdy został zapytany o zakończenie kariery. – Nadchodzi taki czas, czy ci się to podoba czy nie, gdy twoje ciało mówi ci, że to jest odpowiedni moment aby przestać grać w piłkę. To jest właśnie ten czas w którym się znajduję. To jest coś, co muszę zaakceptować. Tu właśnie teraz jestem.

Gdy został zapytany, czy chciałby dołączyć do sztabu Jose, odpowiedział:

– Tak. Cały czas o tym rozmawiamy, ale szczerze mówiąc, nie ma jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia. Jednak wszystko wygląda na to, że tak.

Światowej klasy pomocnik przybył do Manchesteru United z Tottenhamu Londyn latem w 2006 roku. W dowód uznania za wspaniały wkład w klub przez kilkanaście lat gry, Manchester United zorganizował dla niego specjalny mecz honorowy w zeszłym roku (ang. testimonial match). Pomocnik nadal żywi nadzieję na grę w obecnym sezonie po całkowitym uporaniu się z problemami serca, z którymi zmagał się w tym sezonie.

– Oczywiście miałem problem w meczu z Burton Albion, gdy serce zaczęło mi doskwierać w drugiej połowie meczu. Zrobiono mi po meczu kilka badań – powiedział podczas konferencji na Old Trafford przed wtorkowym meczem z Sevillą. – Ten sam problem powrócił w niedzielę podczas treningu, dlatego przeszedłem procedurę którą wcześniej stosowałem i teraz czuję się dobrze, jestem czysty. Potrzebowałem trochę czasu aby wyzdrowieć. Miewałem różne myśli – przez dwa lub trzy dni zastanawiałem się czy w ogóle wrócę do gry i czy jest to tego warte. Jednak to szybko minęło.

– Wróciłem i chciałbym skończyć karierę na własnych warunkach. Mogę sam zadecydować, a nie być zmuszonym, kiedy i jak zakończę karierę, dlatego byłem zdeterminowany aby wrócić. Po powrocie zrozumiałem, że nie będę grać tak dużo jak to byłoby możliwe, ale jest to zrozumiałe. Ciężko trenowałem i starałem się zachować jak najwyższą formę, udało mi się zagrać kilka spotkań i zobaczymy co się stanie pod koniec sezonu.

Dyskusja