manutd.com

Zgodnie z doniesieniami “The Times” sprzed nieco ponad tygodnia, Scott McTominay zdecydował się reprezentować Szkocję i właśnie otrzymał swoje pierwsze powołanie do seniorskiej kadry narodowej.

21-latek znalazł się w pierwszym składzie wyznaczonym przez Aleksa McLeisha, nowego selekcjonera reprezentacji, który objął to stanowisko po raz drugi w karierze. Powołania obejmują mecze towarzyskie z Kostaryką (23 marca na Hampden Park) i Węgrami (27 marca w Budapeszcie), które odbędą się w tym miesiącu.

McTominay, który dołączył do Man Utd już w wieku 5 lat, urodził i wychował się w Anglii, ale może reprezentować Szkocję dzięki temu, że jego ojciec pochodzi z Glasgow.

McLeish stwierdził, że uwzględnił 21-latka w kadrze na najbliższe spotkania, bo zrobiła na nim wrażenie jego determinacja i pragnienie gry dla Szkocji.

– Scott był bardzo otwarty – powiedział. – Spojrzałem mu w oczy, a on zapewnił mnie, że chce dla nas grać. Wtedy już wiedziałem, że zdołamy go przekonać.

– Oczywiście musi wystąpić w meczu o punkty, żeby wszystko było przesądzone, ale jeśli zagra w meczach towarzyskich, dowie się, jak to jest grać w reprezentacji. Mam nadzieję, że zaliczymy kilka udanych występów. Zwycięstwa są oczywiście najważniejsze, a Scott może być ich częścią.

– Rozegrał już kilka świetnych spotkań w Man Utd, ale ma nadal tylko 21 lat i jeszcze nie jest ukształtowanym piłkarzem. Sam nie będę w stanie udzielić mu odpowiedzi na wszystkie pytania, ale mam nadzieję, że w większości z nich nie będę się mylił.

Dyskusja