manutd.com

W sobotnim meczu z Manchesterem United Jürgen Klopp wyraźnie przekroczył granice strefy technicznej i wtargnął na murawę, ale nie został odesłany na trybuny. Mimo że ten sam sędzia we wrześniu wyrzucił go z boiska, José Mourinho nieoczekiwanie stanął po stronie swojego rywala i stwierdził, że Craig Pawson podjął właściwą decyzję.

Niemiec wściekł się na Dejana Lovrena, który dwukrotnie w krótkim odstępie czasu sfaulował Marouane’a Fellainiego, i ruszył w jego kierunku, żeby udzielić mu reprymendy.

Mourinho został we wrześniu odesłany na trybuny za nieznacznie przekroczenie linii bocznej przez tego samego sędziego, ale pochwalił zarówno jego, jak i arbitra technicznego, za zrozumienie wobec reakcji Kloppa.

– Pewnie nie spodziewaliście się takiej odpowiedzi – nie przeszkadza mi ta decyzja – powiedział menedżer Man Utd. – A to dlatego, że Klopp nie zamierzał dyskutować z sędzią. Był niezadowolony z postawy swojego piłkarza, a mnie podobna sytuacja przytrafiła się w meczu z Crystal Palace i wtedy sędziowie również mnie zrozumieli.

– Myślę, że Martin Atkinson, bardzo doświadczony arbiter, podjął właściwą decyzję. Widziałem, co zrobił Klopp, był wściekły na swojego zawodnika, a nie na sędziego. Jeśli menedżer przekroczy granice swojej strefy technicznej o kilka – lub, jak w tym przypadku, dwadzieścia – metrów, ale w celu rozmowy z piłkarzem, a nie narzekania na decyzję sędziego, to decyzję o nieodesłaniu go na trybuny uważam za prawidłową.

Dyskusja