Southgate: wysoka forma Lingarda mnie nie dziwi

Jakub Dolata
Zmień rozmiar tekstu:

Dzięki coraz lepszej grze w Premier League, Jesse Lingard jest coraz bliższy wyjazdu na mistrzostwa świata w Rosji. Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii nie jest zaskoczony wysoką formą młodego piłkarza Manchesteru United.

– Nie zaskakuje mnie świetna dyspozycja Lingarda w obecnym sezonie. Gdy grał w kadrze reprezentacji do lat 21, już wtedy wiedzieliśmy że będzie świetnym piłkarzem. Zawsze bacznie każdy mu się przyglądał, ma naprawdę spore możliwości.

– Już od najmłodszych lat grał mądrze, dzięki swojej szybkości i technice z dużą łatwością potrafił wykreować groźną sytuację pod bramką rywala. W dalszym ciągu posiada te cechy, a ostatnio jeszcze bardziej je rozwija, co bardzo cieszy.

– Dele Alli i Jesse Lingard to dość podobni do siebie gracze. Zawodnik Tottenhamu również jest w niesamowitej formie, zdobywa sporo bramek na boiskach Premier League. Podobnie zresztą sytuacja wygląda u Lingarda. Jest coraz skuteczniejszy i pewniejszy w tym co robi.

– Z mojego punktu widzenia mogę się tylko radować, że rywalizacja w drużynie rośnie a co za tym idzie poziom piłkarski również idzie w górę. Najbliższe mecze towarzyskie powinny sporo wyjaśnić w kwestii finalnego składu reprezentacji Anglii na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Rosji – kończy Southgate.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze