Reprezentacje: gol i asysta Pogby, asysta Lingarda, kontuzja Romero

Przemysław Kuckiel

We wtorkowy wieczór rozgrywana była kolejna seria spotkań reprezentacji narodowych. Był to kolejny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji. Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie poczynań „Czerwonych Diabłów”.

David de Gea rozegrał pełne spotkanie przeciwko Argentynie. Hiszpania zmiażdżyła drużynę z Ameryki Południowej 6:1. Skapitulował jedynie po strzale głową Nicolasa Otamendiego, a w końcówce spotkania obejrzał żółtą kartkę.

Sergio Romero rozpoczął spotkanie przeciwko Hiszpanii w pierwszym składzie, jednak opuścił boisko już po 22 minutach. Powodem zmiany była kontuzja, której nabawił się w starciu z Diego Costą.

Jessie Lingard w spotkaniu przeciwko Włochom wystąpił od pierwszych minut. Po szybkim wznowieniu gry z rzutu wolnego zaliczył asystę przy trafieniu Vardyego. Przebywał na boisku do 71 minuty. Spotkanie zakończyło się remisem, po wyrównującej bramce z rzutu karnego.

Ashley Young rozegrał całe spotkanie i zaliczył żywiołowy występ, dający mu nadzieje na wyjazd do Rosji. Dobre wrażenie może przyćmić udział przy podyktowaniu rzutu karnego dla Włoch. Spotkanie zakończył z żółta kartką.

Marcus Rashford pojawił się na placu gry w 70 minucie, jednak nie miał znaczącego wpływu na grę.

Romelu Lukaku w meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej zaliczył asystę i zdobył dwie bramki, które dały mu sumarycznie  dziesięć bramek w ostatnich dziewięciu meczach reprezentacji Belgi. Na boisku przebywał 79 minut, a spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Belgów (4:0).

Nemanja Matić rozegrał 65 minut przeciwko reprezentacji Nigerii. Serbowie wygrali 2:0.

Eric Bailly zagrał całe spotkanie przeciwko Mołdawii, mecz zakończył się zwycięstwem Wybrzeża Kości Słoniowej (2:1).

Alexis Sanchez w meczu przeciwko Danii przebywał na boisku 75 minut. Wyróżnił się groźnym strzałem z dystansu, który został wybroniony. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Paul Pogba dzisiejszy wieczór może uznać za udany. Pomocnik „Czerwonych Diabłów” zdobył bramkę z rzutu wolnego i zaliczył asystę przy trafieniu Kyliana Mbappe. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Francji (3:1).

Anthony Martial rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie, zmieniony w 58 minucie. Zanotował dobry występ, w drugiej połowie był bliski zdobycia bramki.