Mourinho: odejście Ibrahimovicia jest stratą dla europejskiego futbolu

Marcin Waleszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho podczas konferencji prasowej przekazał, że odejście Zlatana Ibrahimovicia do MLS jest ogromną stratą dla europejskiego futbolu.

Szwed podpisał kontrakt z Los Angeles Galaxy w minionym tygodniu, gdy Man Utd rozwiązał jego umowę z porozumieniem stron. Ibrahomović strzelił 29 bramek dla Manchesteru United w 53 rozegranych spotkaniach i do swojego konta dołożył triumfy w Lidze Europy oraz Pucharze Ligi.

– Dla mnie osobiście zawsze jest smutnym oglądać nieuchronny koniec karier wielkich piłkarzy – mówił Portugalczyk. – Pamiętam ostatni mecz Luisa Figo w barwach Interu Mediolan. To był jeden z najsmutniejszych dni w mojej menedżerskiej przygodzie. Zawsze czuję nostalgię, gdy wielcy zawodnicy kończą swoje kariery lub decydują się na ostatni krok w swoich piłkarskich karierach.

– Pożegnanie Zlatana idzie w tym drugim kierunku. To wielki piłkarz, którego europejski futbol stracił na zawsze w minionych dniach, ponieważ nigdy nie wróci już na poziom futbolu prezentowanego na Starym Kontynencie. Jednak uważam, że to dla niego niesamowity ruch i fantastyczny sposób zmierzający do zakończenia kariery. Myślę, że okres w Los Angeles będzie dla niego fajnym doświadczeniem.

– To będzie także znakomity czas dla amerykańskiego świata piłki nożnej, ponieważ wiemy na co stać Zlatana i czego może nauczyć tamtejszych piłkarzy. Dla wielu lokalnych piłkarzy niezwykłą atrakcją będzie jego profesjonalizm, pasja do futbolu, a także jego osobowość. Myślę, że USA i MLS mogą zyskać więcej korzyści z obecności Zlatana niż on sam z gry w tamtejszej lidze. Dla niego to po prostu ostatni moment na czerpanie radości z gry w piłkę – mówił Mourinho.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze