Young, Matić i Lukaku nominowani do nagrody zawodnika miesiąca w Man Utd

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United wygrał w marcu prawie wszystkie mecze, ale mimo to trudno uznać go za udany dla niego miesiąc – głównie ze względu na styl gry i odpadnięcie z Ligi Mistrzów. Kilku zawodników się w tym okresie wyróżniało i teraz paru z nich staje przed szansą zdobycia nagrody dla piłkarza miesiąca.

Faworytem do zwycięstwa wydaje się Romelu Lukaku, który miał duży udział w zwycięstwie z Liverpoolem, które było niewątpliwie najjaśniejszym momentem miesiąca, a przy tym jest jednym z niewielu piłkarzy Man Utd, którzy nie muszą się wstydzić swojej postawy w dwumeczu z Sevillą. W marcu powtórzył swoje osiągnięcie z lutego i także strzelił 4 gole w 5 występach. O nagrodę powalczą także Nemanja Matić, który w zeszłym miesiącu uzyskał swoje 2 premierowe trafienia w nowym zespole i Ashley Young, który zdołał sprawić, że “Czerwone Diabły” są jedynym czołowym angielskim zespołem, któremu Mohamed Salah nie zdołał w tym sezonie strzelić gola.

United w marcu pokonali Crystal Palace (3:2), Liverpool (2:1), Brighton (2:0) i Swansea (2:0). Wszystkie te zwycięstwa przyćmiła jednak porażka z Sevillą (1:2), która oznaczała dla nich koniec rywalizacji w Lidze Mistrzów.

Głosy na zawodników można oddawać na oficjalnym profilu Man Utd na Twitterze (wymagane konto). Głosowanie trwa do piątku (6 kwietnia), do 11:00.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze