U-23: „Czerwone Diabły” pokonały Sunderland i wciąż walczą o utrzymanie

Karol Ożóg

W piątkowy wieczór rezerwy Manchesteru United pewnie pokonały Sunderland 4:0 i odetchnęły z ulgą. Wciąż czeka ich jednak trudna walka o utrzymanie.

Piątkowa potyczka z Sunderlandem była dla „Czerwonych Diabłów” kluczowa w kontekście utrzymania w Premier League 2. Chcą zostać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, rezerwy wicelidera Premier League musiały wygrać z grającym w kratkę rywalem. Tak też się stało. Man Utd wygrał 4:0 i wciąż liczy się  w walce o ligowy byt.

Manchester United równo  z pierwszym gwizdkiem sędziego rozpoczął swoją dominację i konsekwentnie dążył do objęcia prowadzenia. Udało się to już w 24. minucie. Właśnie wtedy ładną akcją i znakomitym podaniem popisał się  Callum Gribbin, który dograł do ustawionego przed szesnastką Tahitha Chonga, a ten mijając jednego obrońcę, pokonał golkipera rywali. Strzelona bramka podziałała motywująco na „Czerwone Diabły” i już kilkanaście minut później było 2:0. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Chong, który tym razem asystował przy bramce Zacha Dearnleya. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron gospodarze nie spuścili z tonu. Już 10 minut po wznowieniu gry cieszyli się z bramki na 3:0. Jej autorem był Indy Boonen, który po ładnej akcji na lewym skrzydle zszedł do środka i technicznym strzałem pokonał bramkarza „Czarnych Kotów”. Po godzinie gry swoje pięć groszy dorzucił również Joe Riley. Kapitan młodych „Czerwonych Diabłów” z łatwością wpakował piłkę do siatki, dobijając strzał jednego z kolegów.

Pewne zwycięstwo doda olbrzymiej pewności siebie rezerwom Manchesteru United, które wciąż pozostają na ostatnim miejscu w tabeli i do bezpiecznej strefy tracą dwa oczka. Już za tydzień szansa na ucieczkę z ostatniej lokaty. Na wyjeździe zmierzą się z derbowym rywalem, Manchesterem City.

Manchester United – Sunderland 4:0 (2:0)
Bramki: Chong 23′, Dearnley 44′, Boonen 55′, Riley 60′

Skład United: O’Hara – Riley, Williams, Borthwick-Jackson – O’Connor (Warren 71′) – Redmond, Hamilton – Dearnley, Gribbin, Chong (Kehinde 67′) – Boonen (Buffonge 76′).
Niewykorzystane zmiany: Richardson, Whelan.