Guardiola: zwycięstwo z Man Utd pomogłoby nam pokonać Liverpool

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester City stanie dzisiaj przed historyczną szansą zapewnienia sobie mistrzostwa Anglii w meczu z Manchesterem United, ale w związku z jego wysoką porażką z Liverpoolem spekulowano, czy “Obywatele” nie potraktują derbów ulgowo, żeby mieć większe szanse na awans do półfinału Ligi Mistrzów. Pep Guardiola nie pozostawia złudzeń co do nastawienia swojego zespołu i twierdzi, że wygrana z “Czerwonymi Diabłami” pomoże mu odwrócić losy dwumeczu.

Z powodu zmęczenia środowym meczem City odbędzie tylko krótką sesję treningową w sobotę rano, a przed decyzją o występie Sergio Agüero dostanie on tyle czasu na dojście do siebie, ile tylko będzie możliwe.

Porażka z Liverpoolem wpłynęła na nastroje w zespole i atmosferę wokół derbów miasta, ale Guardiola wyklucza odpuszczenie meczu z Man Utd w celu zwiększenia szans na awans do półfinału Ligi Mistrzów.

– Dobry wynik w jutrzejszym meczu pomógłby nam przygotować się emocjonalnie do meczu we wtorek – powiedział. – Zamierzamy go wygrać, choć kątem oka będziemy patrzeć na następne spotkanie.

– Chcielibyśmy poczuć, że jesteśmy u siebie. Ludzie wypełnią stadium i będą wspierać naszych piłkarzy, zasługują na pełne uznanie. Jesteśmy zmęczeni, a United odpoczywali przez cały tydzień – dodał w stylu Mourinho. – Nasz mecz na Anfield był bardzo ciężki, dlatego tak ważne jest, że nasi kibice są przy nas w trudnych momentach takich jak ten.

Mimo to Guardiola przyznaje, że sięgnięcie po mistrzostwo w meczu z Man Utd nie ma wcale aż takiego znaczenia.

– Musimy wygrać jeszcze jeden lub dwa mecze. Zadanie jest już prawie wykonane. Niedaleko nam do zostania mistrzami, to zbieg okoliczności, że gramy teraz derby. Nie przygotowywaliśmy się przed sezonem na zdobycie Premier League w meczu z Manchesterem United na naszym stadionie.

Hiszpan przyznał, że obejrzał przegrany mecz z Liverpoolem raz jeszcze i pochwalił “niesamowity charakter” swojego zespołu.

– Trudno nam się pogodzić z tym wynikiem, to będzie dla nas trudny wtorek. Nie poddamy się jednak. Będziemy mieli swoją szansę, to będzie dla nas ważny mecz. Obejrzałem powtórki, Liverpool grał tak jak zawsze na Anfield, przez ostatnie piętnaście czy dwadzieścia minut pierwszej połowy był od nas dużo lepszy. Po przerwie rozgrywaliśmy dobre zawody, ale drzwi były już prawie zamknięte. Może brakowało nam trochę przestrzeni, by przez nie przejść.

Przed wyborem składu na derby Manchesteru Guardiola zasięgnie porady lekarzy, ale także samych zawodników.

– Muszę zobaczyć piłkarzy na boisku. Przyspieszymy nieco nasze plany i zorganizujemy krótki trening w sobotę rano, po którym podejmiemy decyzję w sprawie składu – powiedział.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze