manutd.com

Na przedmeczowej konferencji prasowej Jose Mourinho wypowiedział się m.in. na temat aktualnej formy West Bromwich Albion. Portugalczyk jest zaskoczony pozycją “The Baggies”. Oprócz tego, Mourinho poruszył również temat walki o drugie miejsce, Marcusa Rashforda i innych rzekomo niezadowolonych zawodników.

Na pytanie o gotowość drużyny do meczu, Mourinho stwierdził:

Wszyscy są gotowi oprócz Romero. Wszyscy zawodnicy, którzy mieli jakiś uraz, są gotowi do gry. Nie ma samozadowolenia. Pracowaliśmy bardzo ciężko. Próbowałem zorganizować sesje treningowe pełne motywacji, nowych zadań, z aspektami taktycznymi. Chciałem podnieść poziom treningu i jestem zadowolony z tej pracy.

Jestem zaskoczony tym, że WBA jest w strefie spadkowej. Jakość, doświadczenie wielu ich zawodników, skład, stabilność, jaką ten klub miał w poprzednich latach. To wszystko powoduje, że jest dla mnie niespodzianką, że znaleźli się w takiej sytuacji. Ten mecz to dla nich wielkie wyzwanie. Wiedzą z pewnością, że w futbolu wszystko jest możliwe dopóki matematyka na to pozwala. Oni to wiedzą, każdy to wie, więc muszą wyczuwać jakąś szansę, ale każdy mecz, w którym nie zdobędą teraz punktów zbliża ich do spadku. Na pewno wciąż wierzą, bo matematycznie możliwe jest utrzymanie.

Wracamy po wielkim wyniku i w ciągu tego tygodnia ciężko pracowaliśmy, a ja przekazywałem zawodnikom wiadomość, że walka o drugie miejsce się jeszcze nie skończyła, bo my potrzebujemy punktów, żeby skończyć na drugim miejscu. Jeśli chcemy być na miejscu czwartym, to potrzebujemy jeszcze czterech, pięciu punktów, ale jeśli myślimy o wicemistrzostwie to musimy zdobyć ich więcej. Na ten moment druga pozycja to nasze pragnienie.

Mourinho był podirytowany faktem, że dziennikarze wciąż pytają dlaczego jakiś zawodnik nie zagrał w meczu, skoro w składzie jest ich więcej niż miejsc na boisku.

Marcus Rashford rozpoczął 5 z ostatnich 16 meczów. Czy to z powodu jego formy?

Na twoim miejscu sformułowałbym to trochę inaczej. Marcus Rashford to zawodnik, który zaliczył najwięcej spotkań od mojego przybycia do klubu.

Czemu więc częściej wchodzi z ławki rezerwowych niż zaczyna od początku?

Bo ja tak decyduję.

 Są pytania o zawodników. O kontrakty, o ich zadowolenie.

Na twoim miejscu sformułowałbym to inaczej. Dlaczego Lukaku gra w każdym meczu? Dlaczego Matić gra w każdym meczu? Zawsze mówicie o tym jednym… odpowiedź jest taka: Jeśli chcecie otrzymać coś takiego, co ja nazywam suchymi odpowiedziami, to macie suche odpowiedzi. Sucha odpowiedź jest taka, że tylko jedenastu może rozpocząć mecz, a my mamy 22 zawodników. To tylko piłka. Nie możemy mieć jedenastu zawodników. To byłoby wspaniałe z finansowego punktu widzenia dla klubów piłkarskich. Masz jedenastu zawodników, zawsze grasz tym samym składem, zero kontuzji, zero zawieszeń, zero zmęczenia. Nic. Byłoby to lepsze dla każdego, ale to nie jest możliwe, więc w każdym klubie, na każdym poziomie, w najlepszych ligach aż po amatorskie, potrzebujesz więcej niż jedenastu zawodników, a tylko jedenastu może rozpocząć w wyjściowym składzie.

Lukaku gra w każdym meczu, tak jak pan mówi. Czy chce pan znaleźć mu w przyszłym sezonie jakąś konkurencję?

Nie. Jeśli mam dla niego konkurencję, to mam ją też konkurencję dla tych, o których mówicie, że nie są zadowoleni z tego, że nie grają. Prawdopodobnie muszę zredukować liczbę zawodników i mieć skład 12 lub 13 zawodników.

Dyskusja