U18: Man Utd mistrzami Anglii, City znów pokonane

Karol Ożóg

W sobotnie popołudnie młodzi zawodnicy Manchesteru United pokonali na własnym stadionie Man City i zapewnili sobie tym samym mistrzostwo kraju.

Sobotnie derby lepiej rozpoczęły się dla „Czerwonych Diabłów”, które równo z pierwszym gwizdkiem sędziego ruszyły do ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Nishan Burkart, który wykorzystał błędy obrońców rywali i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Man City. Po tym trafieniu tempo spotkania nieco spadło i obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji do strzelenia bramki.

Zdecydowanie inaczej było już w drugiej odsłonie. W 57. minucie kibice zgromadzeni na stadionie znów mieli okazję do radości, bo do siatki w fenomenalny sposób trafił Ethan Galbraith, przybliżając swoich kolegów do zwycięstwa w derbach i mistrzostwa kraju. Na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak długo czekać. Po niespełna dwóch minutach było już tylko 2:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki skierował Brandon Williams.

Goście nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania i to Manchester United cieszył się z trzech punktów, dzięki którym zapewnił sobie również mistrzostwo kraju. Przed „Czerwonymi Diabłami” zostało jednak jeszcze jedno zadanie. Niebawem zmierzą się z Chelsea w finale krajowego pucharu.

Manchester United – Manchester City 2:1 (1:0)
(Burkart 9′, Galbraith 57′ – Williams 59′ (sam.))

Skład Man Utd: Kovář – Tanner, Laird, Bernard, Williams – Garner, Galbraith – Burkart (Baars 77′), Greenwood (Ramazani 68′), Levitt – Mellor (Dunne 89′).
Niewykorzystane zmiany: Fojtíček, McGhee.