Getty Images

Jose Mourinho przyznał, że Manchester City zasłużył na triumf w Premier League w tym sezonie. Porażka „Czerwonych Diabłów” w meczu z West Bromwich Albion oznacza, że nikt nie ma już jakichkolwiek matematycznych szans na prześcignięcie drużyny Pepa Guardioli.

– Kiedy ktoś jest mistrzem i zasługuje na mistrzostwo, zasługuje też, żeby ludzie powiedzieli, że to są zasłużeni mistrzowie. Nie będę miał żadnych wymówek, tak jak nie miałem po tym jak ich pokonaliśmy – mówił szkoleniowiec. – Nie zachowywałem się jakby to było największe zwycięstwo w mojej karierze i powiedziałem Guardioli, że prędzej czy później i tak wygra ten tytuł, ponieważ byli najlepszą drużyną. I jeśli nie wydarzyłoby się to tego weekendu, wydarzyłoby się to w przyszły weekend.

Portugalczyk przekonuje, że na wygraną sąsiadów z Etihad Stadium należy patrzeć przez pryzmat całego sezonu, a nie wpadki jego drużyny w dzisiejszym meczu z „The Baggies”.

– Wygrałem krajowe mistrzostwa. Nie byłbym szczęśliwy, jeśli ktoś by powiedział, że wygrałem tytuł, ponieważ ktoś przegrał mecz – kontynuował Mourinho. – Manchester City wygrał tytuł, ponieważ zdobył więcej punktów niż ktokolwiek inny i wczoraj pokonali Tottenham, a w całym sezonie przegrali zaledwie dwa spotkania. Nie można mówić, że City wygrało mistrzostwo Anglii, ponieważ Manchester United dał im ten tytuł. To nie jest sprawiedliwe.

– Pogratulowałem im osobiście kiedy miałem ku temu okazję. Wiedziałem, że prędzej czy później to się wydarzy. Jeśli chodziłoby o mnie, byłbym bardzo smutny, jeśli inni mówiliby, że wygrałem tytuł, ponieważ Manchester United przegrał z West Bromwich Albion. Wygrali mistrzostwo, ponieważ byli najlepszą drużyną.

Dyskusja