manutd.com

Jose Mourinho powiedział co Manchester United musi poprawić, żeby zdobyć tytuł mistrza Anglii w nadchodzącym sezonie. „Czerwone Diabły” zaskakująco straciły trzy punkty przegrywając na Old Trafford 0:1 z ostatnią drużyną w lidze, West Bromwich Albion. Ten wynik oznacza, że Manchester City zapewnił sobie mistrzostwo kraju w tym sezonie.

Na pomeczowej konferencji prasowej Portugalczyk powiedział, że pozostaje przekonany, że wygra z Manchesterem United tytuł mistrza Anglii, ale zaznaczył, że jego zawodnicy potrzebują prezentować stałą, dobrą formę przez cały sezon.

– Wierzę w pracę, jaką wykonuję, to oczywiste. Nie mam żadnych powodów, aby w nią nie wierzyć. Ostatni tytuł mistrza kraju, który zdobyłem nie był 20 lat temu, ale trzy lata temu i wiem jak wygrać Premier League. Wierzę w siebie – mówił Mourinho.

– Nie wygrywasz tytułów będąc niekonsekwentnym. Wygrywasz tytułu jakością, oczywiście, a bez jakości nie masz żadnej szansy. Tytuły wygrywa się także poprzez konsekwentną grę. Na każdym poziomie, a nie tylko jeśli chodzi o występy. Dzień po dniu, wszystko musi być spójne. Od pierwszego do ostatniego dnia sezonu. A zatem jedną z rzeczy, które musimy poprawić to właśnie bycie konsekwentnym.

Dyskusja