Michael Carrick rozegrał dziś ostatni mecz w barwach Manchesteru United na Old Trafford. Po jego zakończeniu Anglik wygłosił długą przemowę przed kibicami. 

To był smutny dzień dla wszystkich kibiców Manchesteru United. Co prawda “Czerwone Diabły” pokonały Watford 1:0, kończąc sezon na drugim miejscu w tabeli, jednak swój ostatni mecz na Old Trafford rozegrał Michael Carrick. Anglik po zakończeniu spotkania podziękował kibicom za wsparcie drużyny i pożegnał się z kibicami.

– Postaram się mówić krótko i na temat, ponieważ ostatnio trochę mi się dostało za zbyt długie przemówienie. W imieniu piłkarzy, trenera i całego sztabu szkoleniowego chcę podziękować Wam za wsparcie w tym sezonie. Drużyna przeżywała wzloty i upadki, ale skończyliśmy na drugim miejscu. Dziękujemy Wam bardzo – rozpoczął wzruszony.

– Ja zaś pragnę podziękować Wam za wsparcie, które ofiarowaliście mi przez dwanaście lat mojego pobytu tutaj. Mam mnóstwo wspomnień, do których z chęcią będę wracał. Manchester United to najwspanialszy klub na świecie. Raz jeszcze dziękuję za wsparcie!

– Najbardziej dziękuję rodzinie i przyjaciołom. Bycie piłkarzem i granie dla tak wielkiego klubu, wymaga poświęcenia. Oni mnie w tym wspierali. Wspaniale jest widzieć wszystkie rodziny piłkarzy, trenerów. Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe – nie krył wzruszenia.

– Mówiąc o rodzinie. Ostatni czas był trudny dla jednego z nas. Kogoś, kto pozostaje główną postacią w rodzinie Manchesteru United. Prawdopodobnie sir Alex słucha teraz moich słów. Wszystkie nasze myśli są przy nim. Alex, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Chcemy Cię tutaj jeszcze zobaczyć.

– Patrząc na mój występ dzisiaj, dobrze się dzieje, że kończę karierę. Ten mecz mówi mi, że nadszedł odpowiedni czas. Dziękuję Jose za wspaniałą szansę, jaką od niego otrzymałem. Nie mogę się doczekać, aż będziemy razem pracować, mogę się tyle od niego nauczyć. To zdecydowanie jeden z najlepszych w tym fachu. Z nim na pewno odniesiemy wiele sukcesów.

– Przed nami ostatni mecz na Wembley. Wiem, że wielu z Was pojedzie tam za nami, by nas wesprzeć. Doceniamy to. Damy z siebie wszystko, by wrócić tutaj z Pucharem Anglii. Dziękuję bardzo! – zakończył.

Dyskusja