Mourinho: to był dobry sezon

Karol Ożóg
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho na pomeczowej konferencji prasowej po meczu z Watfordem był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Portugalczyk podsumował sezon w wykonaniu drużyny.

W ramach ostatniego meczu Premier League Manchester United pokonał na własnym stadionie Watford 1:0. Jedyną bramkę dla “Czerwonych Diabłów” zdobył Marcus Rashford. Po spotkaniu Jose Mourinho cieszył się ze zwycięstwa oraz w kilkunastu zdaniach podsumował ligowy sezon w wykonaniu swoich podopiecznych.

Podsumowanie sezonu:

To, jak ocenimy ten sezon, zależy, jak na to spojrzymy. Jeśli być pozytywnymi, to będziecie mówić same dobre rzeczy. Najlepsza pozycja w tabeli od pięciu lat, duża liczba zebranych punktów, z którą we wcześniejszych sezonach zdobylibyśmy mistrza, czyste konta, Złota Rękawica naszego bramkarza, więcej strzelonych bramek i wysokie, drugie miejsce. Tak w skrócie można pozytywnie opisać ten sezon. W innych najważniejszych krajowych rozgrywkach jesteśmy w finale, więc znów jedni z dwóch najlepszych. Jeśli chcecie być negatywni, to możecie być. Możecie mówić, że McTominay, który jest tu od dziewięciu lat, nie jest wystarczająco dobry na pierwszy zespół. W każdym aspekcie możecie nas krytykować.

Pożegnanie Carricka:

Żegnałem się z wieloma świetnymi piłkarzami. Nigdy nie zapomnę pożegnania Luisa Figo i jego ostatniego meczu w Interze. Z Carrickiem jest inaczej. On zostaje z nami. To koniec piłkarza, ale początek trenera. Zostaje w klubie, więc nie musimy się żegnać.

Finał Pucharu Anglii:

Jutro piłkarze otrzymają wolne, aby chwilę odpocząć od piłki. Później od wtorku zaczynamy ciężką pracę i myślami jesteśmy już w finale. Ten tydzień to będzie najcięższa praca w tym sezonie. Nie potrzebujemy większej motywacji, już ją mamy.

Odejście Ruiego Furii:

Może kiedyś spotkamy się przeciwko sobie w Premier League. Jeśli tak się stanie, będę bardzo dumny. Przyszedł do mnie siedemnaście lat temu, kiedy był dzieckiem. Będę bardzo, bardzo dumny.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze