manutd.com

Michael Carrick, emerytowany już piłkarz Manchesteru United, wierzy że klub ma aktualnie znacznie lepszą pozycję, aby wygrać Premier League, niż miało to miejsce 12 miesięcy temu.

Man Utd zakończyło ligę z 25 zwycięstwami na koncie, co pozwoliło na przekroczenie bariery 80 punktów. Taki wynik w niejednym sezonie pozwalał zdobyć mistrzostwo, jednak w obecnej kampanii Manchester City był poza zasięgiem, ustanawiając rekord pod względem zebranych punktów w ilości 100.

Michael Carrick zawiesił buty na kołku i dołączył do sztabu szkoleniowego Jose Mourinho. W wywiadzie dla “MUTV”, po jego ostatnim meczu w karierze, wygranym przeciwko Watfordowi 1:0, powiedział, że klub robi ciągłe postępy i zbliża się do wygrywania najważniejszych trofeów, takich jak mistrzostwo Premier League.

– Ukończenie sezonu na drugim miejscu, jest tym na co z pewnością zasłużyliśmy. Przez ostatnie lata zrobiliśmy postępy w swojej grze. Bardzo mocno chcemy wygrać ligę i z pewnością teraz mamy lepszą pozycję niż rok temu.

– Chcemy wygrać mecz w przyszłym tygodniu (finał Pucharu Anglii przeciwko Chelsea), aby dobrze zakończyć ten sezon. Powtarzam to od kilku lat, że musimy zdobywać trofea, nawet jeśli nie zawsze jesteśmy w stanie rywalizować o mistrzostwo w lidze. Bardzo ważnym jest podtrzymywanie mentalności zwycięzcy i właśnie to chcemy zrobić w następnym meczu.

Dyskusja