Pod względem wprowadzania do pierwszej drużyny młodych zawodników sezon 2017/18 nie był udany dla Manchesteru United. Po raz pierwszy od 34 lat w zespole nie zadebiutował żaden zawodnik z akademii.

Manchester United od dawna słynął z tego, że w trakcie sezonu wprowadzał do drużyny co najmniej jednego młodego piłkarza z akademii. W sumie od sezonu 1982/83 w zespole “Czerwonych Diabłów” zadebiutowało 119 zawodników wychowanych w klubowej akademii. W obecnym sezonie passa trwająca 34 lata została przerwana. Jose Mourinho nie dał szansy debiutu żadnemu zawodnikowi ze szkółki.

Ostatnim wychowankiem, który otrzymał szansę debiutu w pierwszej drużynie był Angel Gomes, występujący obecnie w drużynie U18. 18-letni Anglik wielką szansę od Jose Mourinho otrzymał 21 maja 2017 roku, kiedy to Manchester United na własnym stadionie mierzył się z Crystal Palace. Angel na boisku pojawił się na całą drugą połowę, a “Czerwone Diabły” pewnie wygrały 2:0 po bramkach Paula Pogby i innego z wychowanków, Josha Harropa.

 

Dyskusja