manutd.com

Ashley Young ujawnił swoje ambicje i plany, na zakończenie jednego z najlepszych sezonów w jego wykonaniu. W obecnej kampanii wzniósł się na wyżyny swoich piłkarskich umiejętności, stał się podstawowym zawodnikiem i rozegrał niemalże 40 spotkań. Na koniec tego sezonu wyznaczył sobie dwa cele – zwycięstwo w Pucharze Anglii i wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Anglik oczekuje dobrych informacji z dwóch frontów – występu w podstawowym składzie Manchesteru United na Wembley, jak i zarówno powołania do reprezentacji Anglii na Mistrzostwa Świata od Garetha Southgatea. Tym bardziej, że 32-latek jeszcze nigdy nie grał w finałach Mistrzostw Świata, więc… teraz albo nigdy.

– Regularna gra bardzo mocno mnie podbudowała. Zacząłem grać na nowej pozycji, lewego obrońcy, i myślę że się dobrze zaadaptowałem. Mam dobry zmysł piłkarski. Wiem w którym miejscu być na boisku, kiedy zaatakować, a kiedy bronić.

– Aktualny sezon bardzo mnie cieszy. Mocniej, niż mogłem to sobie wyobrazić, gdyż wróciłem do kadry reprezentacji Anglii. Będę trzymać kciuki podczas ogłoszenia powołań na mundial, gdyż powołanie samo w sobie byłoby już niesamowitym osiągnięciem.

– Oczywiście jestem bardzo mocno podekscytowany (finałem Pucharu Anglii). Nie ma w drużynie kogoś, kto by nie był podekscytowany. Musimy w tym tygodniu przygotować się najlepiej jak tylko potrafimy i to właśnie zrobimy. Każdy chce znaleźć się w wyjściowym składzie, każdy chce grać i ja mam takie same odczucia. Chcę zagrać w finale i odnieść sukces. Wygranie Pucharu Anglii, wchodzenie po schodach i podnoszenie trofeum to piękne uczucie. Jestem pełen nadziei, że możemy to zrobić.

Dyskusja