getty images

David Moyes, pomimo utrzymania West Ham United w najwyższej klasie rozgrywkowej, nie poprowadzi tej drużyny w przyszłym sezonie Premier League. Były menedżer Manchesteru United rozstał się z “Młotami” po zaledwie sześciu miesiącach pracy.

Mający 55 lat Moyes przejął West Ham w listopadzie, gdy prowadzony dotąd przez Slavena Bilicia klub znajdował się w strefie spadkowej. Ostatecznie ekipa z Londynu zakończyła sezon na bezpiecznym, 13. miejscu, a w 31 meczach pod wodzą Szkota “Młoty” zanotowały 9 zwycięstw i 10 remisów. Mimo to włodarze klubu zdecydowali się nie przedłużać kontraktu z bezpośrednim następcą sir Aleksa Fergusona na Old Trafford.

– Na samym początku współpracy ustaliliśmy, że skupiamy się na sześciu miesiącach pracy, a po zakończeniu sezonu podejmiemy decyzje co do przyszłości – mówił David Sullivan, prezes WHU. – Uważamy, że to dobry czas na rozstanie. Zamierzamy znaleźć menedżera wysokiego kalibru, który zapewni świetlaną przyszłość naszej drużynie na najbliższych dziesięć lat.

Co ciekawe, w dniu ogłoszenia zakończenia współpracy z Moyesem przez West Ham United, Everton, były klub Szkota, zwolnił dotychczasowego menedżera Sama Allardyce’a.

Dyskusja