Man Utd przegrywa na Wembley, Chelsea sięga po Puchar Anglii

Paweł Smyk

Manchester United nie dał rady londyńskiej Chelsea w finale Pucharu Anglii. Mistrz Premier League z poprzedniego sezonu wygrał z „Czerwonymi Diabłami” 1:0 po bramce Edena Hazarda.

Po szumnych zapowiedziach Jose Mourinho, który od tygodni zapowiadał walkę w finale FA Cup, postawa jego drużyny mogła jedynie rozczarowywać. Pierwszy celny strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Thibaut Courtoisa gracze portugalskiego menedżera oddali po godzinie gry.

Zawodnicy w czerwonych strojach grali bez werwy, przewidywalnie i bez większego pomysłu. Kontuzjowany w ostatnim czasie Romelu Lukaku rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a zastępujący go w formacji atakującej Marcus Rashford nie zaliczy sobotniego popołudnia do udanych. Zawiódł dziś prawie każdy, w tym defensywa, zwłaszcza w osobie Phila Jonesa. Anglik źle się ustawił przy podaniu do Edena Hazarda 21. minucie przez co był zmuszony do ścigania belgijskiego pomocnika. Defensor całą sytuację próbował uratować wślizgiem, który powalił byłego piłkarza Lille w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł poszkodowany i zmylił Davida de Geę.

„Czerwone Diabły” były tylko tłem dla swoich rywali w pierwszej połowie, ale w drugiej połowie już zaczęli grać decydowanie lepiej. Częściej utrzymywali się przy piłce, częściej przebywali na połowie londyńczyków, jednak ich ataki rzadko kiedy były udane. Kilka razy zmuszony był do interwencji Courtois, choć większość strzałów leciała prosto w golkipera. Raz co prawda musiał wyciągać futbolówkę z siatki, ale w momencie strzału Alexis Sanchez znajdował się na pozycji spalonej i jego gol nie mógł zostać uznany.

Jose Mourinho wprowadził na plac boju Anthony’ego Martiala i Romelu Lukaku w 73. minucie, ale nie wprowadzili oni w szeregi zespołu pożądanej jakości. Przyjezdni z Manchesteru już do końca spotkania nie byli w stanie odpowiedzieć na gola przeciwników i tym samym Chelsea po raz ósmy sięgnęła po Puchar Anglii.

Chelsea FC – Manchester United 1:0 (1:0)
Bramka: Hazard (k.) 22′

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Rudiger, Moses, Kante, Fabregas, Bakayoko, Alonso, Hazard, Giroud.
Rezerwa: Caballero, Zappacosta, Chalobah, Barkley, Pedro, Willian, Morata.

Man Utd: De Gea – Valencia, Jones, Smalling, Young – Matic, Pogba, Herrera – Lingard, Sanchez, Rashford.
Rezerwa: Romero, Bailly, Darmian, Mata, McTominay, Lukaku, Martial.