Diabły w statystykach w sezonie 2017/18

Sezon 2017/18 dobiegł końca. Manchester United rozegrał łącznie 56 meczów w Premier League, Lidze Mistrzów, Pucharze Anglii, Pucharze Ligii i Superpucharze Europy.

Kto rozegrał najwięcej minut, kto zdobył najwięcej bramek, a kto najczęściej asystował? Poniżej prezentujemy pełne zestawienie występów wszystkich piłkarzy, którzy w minionym sezonie wybiegli w pierwszym zespole na murawę.

PiłkarzWiekLiczba występówLiczba minutBramkiAsystyŻółte kartkiCzerwone kartki
David de Gea27454050
Sergio Romero3110888
Joel Pereira21112
Antonio Valencia32383332319
Matteo Darmian2817110521
Luke Shaw221913302
Ashley Young32373008279
Daley Blind28171231122
Eric Bailly2418135913
Chris Smalling2845388544
Phil Jones262420652
Victor Lindelof232923611
Marcos Rojo281291016
Axel Tuanzebe2031081
Michael Carrick365379
Nemanja Matić29484066247
Marouane Fellaini3023878511
Scott McTominay212313074
Angel Gomes1712
Henrich Mkhitaryan29221370262
Ander Herrera28382119225
Paul Pogba2536278961261
Juan Mata30372674371
Jesse Lingard254725791375
Anthony Martial224423201191
Alexis Sanchez29171451352
Marcus Rashford205126031397
Zlatan Ibrahimović3671871
Romelu Lukaku255040542794
Przeczytaj również:  Diogo Dalot zaproponował przyjazd na mecz kibicowi trafionemu monetą podczas spotkania z Arsenalem

 

Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem był Romelu Lukaku, który łącznie zdobył 27 bramek. To o jeden gol mniej, niż Zlatan Ibrahimović w sezonie 2016/17. Jednak jeśli patrzeć na ultra defensywny styl gry Jose Mourinho i częsty brak wsparcia jaki miał Romelu, 27 goli jest dobrym rezultatem. Jeśli Mourinho zdecyduje się częściej grać 4-3-3 w przyszłym sezonie, zamiast 4-2-3-1, to Belg może spokojnie zdobyć ponad 30 bramek.

Najczęściej asystującym graczem był Paul Pogba. Często krytykowany za brak wkładu w grę odpalał w najważniejszych momentach, dzięki czemu asystował aż przy 12 golach. Trzeba podkreślić, że dużą część sezonu w ustawieniu 4-2-3-1 Pogba grał defensywnego pomocnika obok Maticia, co go ograniczało w ofensywie. Przejście na ustawienie 4-3-3 dało mu więcej swobody i zaowocowało w liczby.

Najwięcej występów zaliczył Marcus Rashford. Mówi się, że może odejść na wypożyczenie, ale tak naprawdę Anglik wie, że dostaje w klubie wiele szans i potrafi je wykorzystywać. Średnio co 118 minut spędzonych na boisku strzelał lub asystował przy bramce. Więcej gry w przyszłym sezonie może mu tylko pomóc.

Największą ilość spędzonych minut na boisku ma Romelu Lukaku. W tej statystyce wyprzedził Davida de Geę o zaledwie 4 minuty.

Najbardziej brutalnymi zawodnikami w Manchesterze United byli boczni obrońcy. Antonio Valencia i Ashley Young zebrali po 9 żółtych kartek.

Jose Mourinho nie spuścił ze smyczy wściekłych Diabłów i nie pozwalał im na agresywną grę. Tylko Paul Pogba w tym sezonie otrzymał czerwoną kartkę. Jedna czerwień na cały sezon to naprawdę dobry wynik pod względem gry fair play.

Poniżej prezentujemy najczęściej desygnowaną jedenastkę do gry przez Jose Mourinho pod względem rozegranych minut:

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Training Top DP6825

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, oficjalna replika koszulki treningowej z długim rękawem, w której piłkarze Manchesteru United przygotowywali się do meczów w sezonie 2018/2019. Podkreśli dumę z faktu wspierania drużyny "Czerwonych Diabłów" zarówno w trakcie aktywności sportowej, jak i podczas wyjścia na miasto.
Przeczytaj również:  Diogo Dalot zaproponował przyjazd na mecz kibicowi trafionemu monetą podczas spotkania z Arsenalem
Licencjonowany produkt klubowy. Cechy produktu:
  • kolor: jasnoszary, czerwony
  • materiał: 100% poliester
  • naprasowany herb klubu
  • dekolt w kształcie litery V
  • długi rękaw
  • wzmocniona, chroniąca przed wiatrem konstrukcja
  • mankiety z otworami na kciuki, zapewniające lepsze przyleganie do ciała
  • wykorzystana technologia adidas Climalite
Technologia adidas Climalite:
  • odprowadza wilgoć od skóry
  • zapewnia maksymalną lekkość i miękkość materiału
  • przynosi uczucie chłodu i komfortu termicznego nawet w najgorętszych warunkach

Dyskusja

Najnowsze

Konferencja prasowa Rangnicka po remisie z Young Boys: Greenwood jest świetny technicznie, ale musi popracować nad fizycznością i mentalnością

Ralf Rangnick pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej po zakończonym meczu z Young Boys 1:1 w ostatniej kolejce fazy...

Aaron Wan-Bissaka zakończył mecz z Young Boys z dwiema kontuzjami

Aaron Wan-Bissaka w ostatniej akcji meczu z Young Boys (1:1) w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów doznał...

Ralf Rangnick po remisie z Young Boys: sami zapraszaliśmy rywali do pressingu

Manchester United zremisował z Young Boys 1:1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Czerwone Diabły" już wcześniej miały...

Manchester United remisuje po chaotycznym meczu z Young Boys

Manchester United w eksperymentalnym zestawieniu, po pięknych bramkach z obu stron zremisował 1:1 z Young Boys w meczu 6....
- Reklama -

Ralf Rangnick wyjaśnia wybór składu na rewanż z Young Boys

Ralf Rangnick postanowił wymienić całą wyjściową jedenastkę, aby oszczędzać najważniejszych graczy przy tak napiętym terminarzu. Niemiecki szkoleniowiec zaskoczył również...

The Athletic: członkowie klubowej akademii znajdą się w składzie na mecz z Young Boys

Portal The Athletic informuje, że Ralf Rangnick w nadchodzącym meczu z Young Boys może wymienić nawet całą wyjściową jedenastkę....

Wywiad z Ralfem Rangnickiem przed rewanżem z Young Boys: ładna gra to za mało

Przed nami drugi mecz Ralfa Rangnicka w roli szkoleniowca Manchesteru United. Niemiec przyznał, że spotkanie w Lidze Mistrzów z...

Konferencja prasowa Nemanji Maticia przed rewanżem z Young Boys: Fred oraz McTominay są przyszłością tego klubu

Nemanja Matić towarzyszył Ralfowi Rangnickowi podczas przedmeczowej konferencji prasowej. Zdaniem serbskiego pomocnika Scott McTominay oraz Fred zasługują na pochwały. Miniony...

Najważniejsze

Manchester United remisuje po chaotycznym meczu z Young Boys

Manchester United w eksperymentalnym zestawieniu, po pięknych bramkach z obu stron zremisował 1:1 z Young Boys w meczu 6....

Zapowiedź: Manchester United – Young Boys. 6. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów

W środę Manchester United zakończy swoje zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów na zapewnionym już pierwszym miejscu. Na Old...

Może Cię także zainteresować

0