Martial naprawdę odchodzi z Man Utd?

Mateusz Pawlak
Zmień rozmiar tekstu:

Ostatnio w sieci pojawia się coraz więcej informacji, jakoby Anthony Martial miał latem opuścić Manchester United. Dzisiaj zawodnik usunął wszystkie posty ze swojego konta na Twitterze. Czy oznacza to początek jego końca na Old Trafford?

Przesłanek, które wskazują na zmianę klubu przez Martiala, jest co najmniej kilka. Pierwsza z nich mówi, że Jose Mourinho ma potrzebować na transfery 250-300mln, a około 100mln ma pochodzić ze sprzedaży zawodników. Z klubu mają odejść Matteo Darmian, Daley Blind, Luke Shaw oraz Marouane Fellaini, tyle że temu ostatniemu po prostu kończy się kontrakt i odejdzie za darmo. Jeśli klub chce pozyskać około 100mln na transfery z własnych zawodników, z pewnością nie da się tego zrobić sprzedając Darmiana, Blinda i Shawa. Kolejnym kandydatem na liście sprzedaży ma być właśnie… Martial.

Anthony Martial nie gra regularnie w klubie, a wcześniej spotykały go nieprzyjemności, jak przykładowo przymusowa zmiana numeru z 9 na 11 w sezonie 2016/17, tuż po tym gdy otworzył własną markę odzieżową sygnowaną znakiem… AM9, bo właśnie z numerem 9 grał w sezonie 2015/16. W związku z wieloma faktami i niepowodzeniami Francuza w klubie, niektóre media sugerują, że Anthony dostanie zielone światełko na transfer, ale tylko poza Premier League.

Dzisiaj Anthony Martial usunął wszystkie zdjęcia ze swojego profilu na Twitterze, co jest kolejnym powodem do spekulacji, że jest blisko transferu. Zdaniem wielu Francuz po prostu chciał wyczyścić swoją kartotekę przed przenosinami do innego klubu.

https://twitter.com/utdxtra/status/999278668701687808

Brak regularnej gry, niepowodzenia w klubie i zapotrzebowanie zarządu na pieniądze na transfery (tak aby sprostać zasadom fair play UEFA), naprawdę mogą przyczynić się do odejścia Martiala z Old Trafford. Dokładnie jeszcze nie wiadomo, czy Francuz ma zostać sprzedany, czy włączony w jakąś transakcję transferową, przykładowo przy wymianie za Alexa Sandro na linii Manchester United – Juventus Turyn.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze