Roy Keane uważa, że Paul Pogba nie ma wokół siebie starszych piłkarzy, którzy mogliby być dla niego przykładem. Francuz ma za sobą dwa sezony na Old Trafford, po których wzbudza wśród kibiców mieszane uczucia. Nie uszło to uwadze legendarnemu pomocnikowi “Czerwonych Diabłów”, który skomentował postawę Pogby.

Paul Pogba latem 2016 roku przychodził na Old Trafford jako super gwiazda i najdroższy piłkarz w historii futbolu. Miał być zapewnieniem jakości w grze na boisku, a stał się rozpoznawalny ze względu na częste zmiany swojej fryzury.

Roy Keane podczas swojej kariery zawsze mógł liczyć na dobre rady od starszych kolegów takich jak Steve Bruce, gdy w 1994 roku dołączył do klubu. Irlandczyk uważa, że Pogba cierpi i traci na tym, że nie jest w podobnej sytuacji.

– Lubię go, to dobry piłkarz i fajny dzieciak – powiedział Roy. – On potrzebuje większego wsparcia wokół siebie, otrzymania dobrej rady i pozytywnego wpływu przez inne osoby na niego, zarówno na boisku, jak i poza nim.

– Ja byłem największym szczęściarzem, gdy byłem piłkarzem. Zawsze wokół siebie miałem wspaniałych chłopaków, starszych ode mnie, którzy byli dla mnie wzorem do naśladowania. Pogba nie ma tego w Manchesterze United.

– On jest dobrym piłkarzem, ale czy odczuwa to, że miał lepszy sezon? Możliwe. Zazwyczaj dobrzy zawodnicy są trochę krytyczni wobec swojej osoby. Tym bardziej, że jeśli grasz w Manchesterze United i nie wygrywasz w sezonie żadnego trofeum, to powinieneś być wobec siebie krytyczny.

Dyskusja