Gallas: Martial zmarnował swoją szansę

Mateusz Pawlak
Zmień rozmiar tekstu:

W ostatnich tygodniach bardzo wiele mówi się, że Anthony Martial ma opuścić Manchester United. Francuz opuścił jednak coś jeszcze – reprezentację Francji, przez co nie pojedzie na mundial. Zdaniem Williama Gallasa, byłego obrońcy Chelsea, Martial sam zaprzepaścił swoją szansę.

Brak powołania dla Anthony’ego Martiala musi być dla niego przykrą wiadomością i wielkim rozczarowaniem. Chłopak, który niedawno uznawany był za jeden z największych talentów francuskiej piłki, a największe kluby wykładały za niego grube pieniądze, dziś nie łapie się do kadry reprezentacji Francji.

Były reprezentant Francji, a również obrońca Chelsea i Arsenalu, twierdzi, że menedżer francuskiej drużyny narodowej, Didier Deschamps, służnie pominął Martiala przy powołaniu kadry na największy turniej piłkarski świata.

William Gallas uważa, że cała wina spoczywa na barkach Martiala i tylko on jest winny rozczarowaniu, którego doświadczył. Brak regularnej gry na wysokim poziomie w Manchesterze United i poprzednie powołania do kadry udowodniły, że nie zasługuje na wyjazd do Rosji.

– Nie czuję współczucia co do niego, bo miał swoje okazje – powiedział Gallas. – Był w składzie reprezentacji wielokrotnie. Według mnie całkowicie stracił szansę na wyjazd do Rosji.

– Nie wykonywał swojej pracy tak jak potrafi to robić przez cały sezon. Aby jechać na Mistrzostwa Świata, musisz dawać z siebie wszystko przez cały sezon.

– Nie możesz mieć dużych wahań formy, że raz jesteś na fali wznoszącej, aby za chwilę opadać w dół. To jest właśnie to, co go odróżnia od innych. Jest młody i być może jeszcze się czegoś nauczy. On potrafi być wyśmienitym zawodnikiem, więc brak powołania na mundial to dla niego wstyd.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze