Manchester United z licencją dla piłkarskiej sekcji kobiecej

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że otrzymał z FA licencję dla sekcji kobiecej piłki nożnej. Tym samym „Czerwone Diabły” kończą 13-letnią absencję w piłkarskich rozgrywkach płci pięknej.

Swoją ponowną przygodę z profesjonalną piłką nożną kobieca drużyna Manchesteru United zacznie od występów Women’s Championship, a więc zaplecza angielskiej damskiej ekstraklasy.

Władze klubu z Old Trafford w 2005 roku postanowiły zamknąć swoją sekcję kobiecą, co spotkało się z szeroką krytyką. Jednak po 13 latach na angielskie boiska powrócą reprezentantki „Czerwonych Diabłów”, co zdaje się być pewnego rodzaju przyznaniem do błędu ze strony przedstawicieli Manchesteru United. Zadowolenia z tego faktu nie ukrywał wiceprezes wykonawczy klubu, Ed Woodward.

– Zarząd jest zachwycony faktem, że FA przyjęła naszą aplikację. Nowa drużyna kobieca zostanie zbudowana w oparciu o Girls’ Regional Talent Club i będzie kierowana taką samą filozofią, jak wszystkie zespoły Manchesteru United, umożliwiające przejście drogi od akademii piłkarskiej po pierwszą drużynę – mówił Woodward w specjalnie wydanym oświadczeniu.

– Budowa profesjonalnego zespołu od zera jest wymagająca, ale także przynosi satysfakcję. Dołożymy więc wszelkich starań, aby jako klub zapewnić odpowiednie wsparcie i doświadczenie dla naszej nowej kobiecej drużyny. Chcemy odnosić sukcesy także na tej płaszczyźnie i tym samym utrzymywać dobre tradycje naszego wspaniałego klubu – dodał.

BBC podaje, że pierwszym trenerem nowego kobiecego zespołu Manchesteru United ma zostać była reprezentantka Anglii (130 występów), Casey Stoney. Rozgrywki Women’s Championship mają w sezonie 2018/19 liczyć 12 zespołów. Dla porównania w najwyższej klasie rozgrywkowej (Women’s Super League) występować będzie 11 ekip.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze