„A Bola”: Man Utd osiągnął porozumienie z Porto, 5-letni kontrakt Dalota

Marcin Waleszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United osiągnął porozumienie z FC Porto w sprawie transferu Diogo Dalota i portugalski obrońca ostatecznie będzie kosztować 24 miliony euro – informuje portugalska „A Bola”.

Portugalski dziennik informuje również, że sam zainteresowany także zaakceptował warunki kontraktu indywidualnego zaproponowane przez Manchester United i podpisze tym samym 5-letnią umowę ze swoim nowym klubem. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Dalot nie chciał, by angielski gigant uruchamiał klauzulę odstępnego zawartą w jego obecnym kontrakcie, ponieważ chciał opuścić Porto w pozytywnej atmosferze.

Oba kluby osiągnęły porozumienie w kwocie wynoszącej 24 miliony euro i prawy obrońca teraz czeka na oficjalne zatwierdzenie transferu. Następnym krokiem będzie przekazanie informacji o sprzedaży Dalota przez kierownictwo Porto do odpowiedniej komisji papierów wartościowych, jak to przeważnie ma miejsce w Portugalii. Niewykluczone, że mający 19 lat zawodnik już w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony jako nowy zawodnik klubu z Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze