Ferdinand: Pogba musi skupić się tylko na grze w piłkę

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Zdaniem byłego obrońcy Manchesteru United, Rio Ferdinanda, aby zobaczyć Paula Pogbę w najlepszej formie, Francuz musiałby skupić się wyłącznie na wydarzeniach boiskowych. W przeciwnym razie trudno mu będzie grać na wysokim poziomie przez dłuższy okres.

– Paul jest zdesperowany, aby zabłysnąć na scenie międzynarodowej. To zawodnik, który chce być uważany za wspaniałego piłkarza. Kiedy spojrzymy na historię reprezentacji Francji, z takimi nazwiskami jak Michel Platini czy Zinedine Zidane, to on z pewnością chciałby zostać zapamiętany w taki sam sposób – mówił Ferdinand.

– Jednak, aby to zrobić Pogba musi dobrze prezentować się na boisku. Musi wygrywać, a to nie jest proste. Będzie ciążyła na nim presja, ponieważ oczekiwania we Francji przed mundialem są ogromne. Pogba i Griezmann będą nosić na swoich barkach nadzieje całego narodu. Chciałbym zobaczyć, że Paul sobie z tym radzi. To showman, facet który chce być w centrum uwagi drużyny. Teraz będzie miał ku temu okazję.

– Nie ma wątpliwości, że Paul jest utalentowanym zawodnikiem. Każdy kto ogląda jego grę byłby głupcem, gdyby stwierdził, że nie widzi jak utalentowany jest na wielu piłkarskich płaszczyznach. Rzecz polega na tym, aby połączyć te wszystkie dobre cechy w całość i pokazywać się na boisku z dobrej strony każdego tygodnia. W przypadku turnieju piłkarskiego jest to szczególnie trudne.

– Czasami musisz wzniecić w sobie złość. Niektórzy piłkarze potrzebują tego ognia w sobie. Paul jest jednym z nich. Kiedy jest zły i skupiony tylko na grze, odstawiając na bok pozaboiskowe kwestie, wówczas na placu gry widzimy lepszego Paula Pogbę.

W piątkowy wieczór Paul Pogba wziął udział w meczu towarzyskim reprezentacji Francji z Włochami, w ramach przygotowań „Trójkolorowych” do nadchodzącego mundialu. Podopieczni Didiera Deschampsa zwyciężyli 3:1, przy czym pomocnik Manchesteru United nie miał szczególnego wpływu na ten wynik. 25-latek co prawda rozegrał 86 minut tego spotkania, ale schodząc z boiska miał zostać wygwizdany przez kibiców swojej reprezentacji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze