no-drones-carrington

Na terenie ośrodka treningowego Manchesteru United, Aon Training Complex w Carrington, od kilku dni można zauważyć nowe oznakowania, które zakazują używania dronów na obszarze, gdzie na co dzień do swoich spotkań przygotowują się „Czerwone Diabły”.

Jak podaje “The Sun” w klubie z Old Trafford zdecydowano się na takich ruch w związku z coraz bardziej powszechnym używaniem pilotowanych zdalnie urządzeń, które mogą służyć m.in. do robienia zdjęć różnych obiektów z powietrza. Jose Mourinho ma obawiać się, że niepożądane osoby mogą w ten sposób szpiegować treningi z udziałem jego drużyny.

Przypadek „Czerwonych Diabłów” nie jest odosobniony.  W poprzednich latach wiele drużyn zgłaszało incydenty szpiegowania ich przygotowań do meczów za pomocą drona. Wydaje się, że ten ruch nie wynika z przesadnej paranoi włodarzy z Old Trafford, a zwykłej profilaktyki, aby współczesne nowe technologie nie były przedmiotem niepokoju menedżera i piłkarzy, a tajna broń na kolejnych rywali została zachowana w tajemnicy do samego końca.

Dyskusja