Diogo Dalot: nie mogłem odrzucić takiej oferty

Karol Ożóg
Zmień rozmiar tekstu:

Diogo Dalot został oficjalnie przedstawiony jako piłkarz Manchesteru United. Portugalski młody obrońca skomentował swój wybór.

19-letni prawy obrońca, Diogo Dalot, od teraz jest piłkarzem Manchesteru United. Portugalczyk podpisał z „Czerwonymi Diabłami” pięcioletni kontrakt. W krótkiej wypowiedzi skomentował on wybór nowego klubu, przy czym nie krył wzruszenia.

– Dołączenie do Manchesteru United to dla mnie niewiarygodna szansa. Dorastałem w akademii Porto i jestem im bardzo wdzięczny za to, co dla mnie zrobili. Jednak szansa przejścia do największego klubu na świecie jest po prostu czymś, czego nie mogłem odrzucić – mówił wzruszony.

W dalszej części swojej wypowiedzi odniósł się także do możliwości współpracy z Jose Mourinho, który jest jego rodakiem.

– Jestem bardzo podekscytowany możliwością współpracy z Jose i uczeniem się od tak wspaniałego trenera. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania na boisku z nim i fantastycznymi piłkarzami, których posiada Manchester.

Również Jose Mourinho z samymi superlatywami opowiadał o młodym, utalentowanym piłkarzu. Tuż po ogłoszeniu transferu, powiedział:

– Diogo to niezwykle utalentowany młody obrońca, posiadający wszystkie cechy, które sprawią, że szybko stanie się świetnym piłkarzem dla Manchesteru. Ma również wszystkie cechy, których potrzebuje na swojej pozycji. Jest silny fizycznie, inteligenty taktycznie i technicznie, co w połączeniu z mentalnością, którą wyniósł z akademii Porto, sprawi, że szybko dojrzeje do profesjonalnego poziomu – mówił uradowany Mourinho.

– W swojej grupie wiekowej jest najlepszym obrońcą w Europie i wszyscy wierzymy, że ma przed sobą świetlaną przyszłość w Manchesterze United – zakończył.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze