Oficjalnie: Casey Stoney trenerem żeńskiej drużyny „Czerwonych Diabłów”

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

W oficjalnym komunikacie Manchester United powiadomił, że reaktywowaną w marcu żeńską drużynę klubu poprowadzi Casey Stoney, dla której będzie to debiut w roli menedżera.

Jedynym doświadczeniem 36-latki na podobnym stanowisku jest kilka miesięcy w roli tymczasowego grającego trenera Chelsea blisko dekadę temu. W Anglii znana jest głównie jako uzdolniona zawodniczka, która broniła barw nie tylko „The Blues”, ale również Arsenalu, Charltonu czy Liverpoolu, a przy tym była wielokrotną reprezentantką (130 występów) i kapitanem reprezentacji Anglii.

– Trafiłam do największego klubu na świecie – powiedziała po prezentacji w nowej dla siebie roli. – Naprawdę wiele znaczy dla mnie, że będziemy mieli żeńską drużynę, a ja będę mogła poprowadzić ją od samego początku, zbudować zespół, wprowadzić własną filozofię. Nie mogłam sobie wymarzyć bardziej ekscytującej szansy.

– Wierzę w to, że Manchester United stać na to, by na zawsze odmienić oblicze żeńskiego futbolu. Moim największym celem jest sprawienie, by każda dziewczynka dorastała, marząc o grze dla United, bo będą najbardziej utytułowaną drużyną w kobiecej piłce.

Manchester United miał już kiedyś żeńską sekcję klubu, a jej likwidacja w 2005 roku spotkała się z dużą krytyką.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze