20 zespołów z minionego sezonu Premier League opublikowały listy zawodników, które na ten moment “pozostaną” w ich drużynach co najmniej na kolejny rok. Wynika z nich, że od 1 lipca 2018 r. ośmiu „Czerwonych Diabłów” przestanie być oficjalnie zawodnikami klubu z Old Trafford. Niemniej sprawa ta, oprócz Michaela Carricka, który po zakończeniu minionego sezonu przeszedł na piłkarską emeryturę, dotyczy piłkarzy z rezerw.

Wśród młodych zawodników, którzy kończą swoją przygodę z „Czerwonymi Diabłami” są: Max Johnstone, Jake Kenyon, Ilias Moutha-Sebtaoui, Devonte Redmond, Theo Richardson, Charlie Scott oraz Joe Riley. Z wymienionych zawodników, jedynie ten ostatni zasmakował doświadczenia gry w seniorskiej drużynie klubu z Old Trafford. 21-letni boczny obrońca w sezonie 2015/2016, kiedy to Manchester United grał pod wodzą Louisa van Gaala, zaliczył 2 występy u holenderskiego szkoleniowca. Być może dlatego też nie miał problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy, którym od początku lipca br. będzie występujący League One zespół Bradford City.

Co ciekawe na liście piłkarzy, którzy opuszczą Old Trafford wraz z początkiem lipca nie ma Maroaune’a Fellainiego, którego obecny kontrakt z „Czerwonymi Diabłami” wygasa wraz z końcem czerwca. Jest za to potwierdzenie, że 30-letni Belg faktycznie otrzymał ofertę przedłużenia swojej umowy, co nie oznacza jeszcze, że na nią przystanie i ostatecznie pozostanie w kadrze Jose Mourinho.

Oprócz doświadczonego pomocnika Manchesteru United, oferty podpisania nowych umów dostali także następujący zawodnicy rezerw: Indy Boonen, Zachary Dearnley, Ethan Hamilton, Dean Henderson, Tosin Kehinde i Callum Whelan. Potwierdzenie znalazła też informacja o skorzystaniu z klauzul i automatycznym przedłużeniu o rok kontraktów z Ashley’em Youngiem, Luke’iem Shawem, Juanem Matą, Daley’em Blindem oraz Samem Johnstone’em, jak również o podpisaniu w ostatnim czasie pierwszych profesjonalnych umów przez 7 zawodników akademii „Czerwonych Diabłów”. Są nimi: Di’Shon Bernard, D’Mani Bughail-Mellor, Ethan Galbraith, James Garner, Ethan Laird, Dion McGhee oraz James Thomson.

Brak znalezienia się na liście zawodników, którzy opuszczą latem Old Trafford, innych nazwisk niż te przytoczone, pozwala przypuszczać, że także pozostali wychowankowie akademii zaangażowani w ubiegłosezonowe sukcesy kadry Manchesteru United do lat 18, podpisali swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z klubem. Są to: Millen Baars, Aidan Barlow, Nishan Burkhart, Tahith Chong, Max Dunne, Luca Ercolani, Alex Fojticek, Angel Gomes, Matej Kovar, Lee O’Connor, Arnau Puigmal, Largie Ramazani, George Tanner, Aliou Traore oraz Brandon Williams.

Dyskusja