edwin-van-der-sar-i-usain-bolt

Były bramkarz Manchesteru United, a obecnie dyrektor generalny Ajaksu Amsterdam, Edwin van der Sar, stwierdził że „Czerwone Diabły” będą potrzebowały jeszcze 2-3 wzmocnień, jeżeli będą chcieli zbliżyć się do poziomu, jaki w poprzednich rozgrywkach prezentowała drużyna Pepa Guardioli.

Holender przyznaje jednak przy tym, że obecnie trudniej jest zdominować Premier League przez jeden klub, jak to miało miejsce z Manchesterem United, kiedy jeszcze 47-latek bronił barw drużyny z Old Trafford. Powodem tego są coraz większe pieniądze płynące do pozostałych zespołów z ligowej stawki.

– Być może obecnie jest trudniej zdominować ligę, ponieważ w grze jest do dyspozycji większa pula pieniędzy. Mniejsze kluby znacząco zaczęły nadganiać pozostałe. Możliwe też, że bogatsi właściciele poszczególnych drużyn inwestują większe kwoty pieniędzy w uzupełnienia składów swoich zespołów. Miejmy nadzieję, że United będzie w stanie za tym nadążyć – mówił Van der Sar.

– W ubiegłym sezonie zakończyli ligę na 2. miejscu, a do tego przegrali w finale FA Cup. W tym roku potrzebują jeszcze kolejnych dwóch, może trzech wzmocnień, aby pozostać na nieco bardziej zbliżonym poziomie do Manchesteru City niż to miało miejsce w poprzednich rozgrywkach – dodał.

47-latek odniósł się także do stylu gry prezentowanego przez podopiecznych Jose Mourinho, który w obiegowej opinii najprościej rzecz ujmując nie porywa tłumów i nie sprawia, że ręce same składają się do oklasków.

– Oczywiście w moim otoczeniu istnieje pewien styl gry, który odpowiadałby waszym wymaganiom, ale tak naprawdę to wszystko zależy od menedżera. Myślę także, że kibice chcieliby ujrzeć w swojej drużynie piłkarza o konkretnej charakterystyce. Miejmy więc nadzieję, że ze wzmocnieniami, których dokona menedżer, a także ze stylem gry, który będzie chciał prezentować w United, uda im się osiągnąć sukcesy – dodał.

Van der Sar w minioną niedzielę wrócił na chwilę na Old Trafford, gdzie w towarzyskim meczu charytatywnym na rzecz organizacji UNICEF wystąpił w drużynie Reszty Świata przeciwko reprezentacji Anglii.

Dyskusja