Agent Martiala potwierdza, że Francuz chce odejść z Man Utd

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Philippe Lamboley, agent Anthony’ego Martiala, w rozmowie dla francuskiego radia RMC Sport potwierdził, że 22-latek zdecydował, że chciałby latem opuścić Manchesteru United. Francuz miał długo zastanawiać się nad tym ruchem, ale brak odpowiedniego zaufania ze strony klubu i Jose Mourinho sprawił, że zdecydował się na taki krok.

– Po rozważeniu wszystkich możliwości i scenariuszy, Anthony zdecydował, że chce opuścić Manchester United. Istnieje wiele powodów tej decyzji, jednak póki co jest za wcześnie, żeby o tym mówić. Anthony w późniejszym terminie zabierze głos w tej sprawie – mówił Lamboley.

– Manchester United chciał przedłużyć kontrakt Anthony’ego i nie chciał, żeby odchodził, jednak pomimo kilku miesięcy negocjacji, nie doszliśmy do porozumienia z klubem.

– Uważam przy tym, że kiedy Manchester United, gdzie warto zaznaczyć, że jest to najpotężniejszy klub piłkarski na świecie, nie znajduje nici porozumienia z piłkarzem, pomimo ośmiu miesięcy negocjacji, to znaczy, że tak naprawdę nie widzi w nim ważnej części swojego zespołu. Dlatego też piłkarz podjął taką decyzję, a została ona wcześniej bardzo dobrze przemyślana.

– Jednakże oczywistym i bardzo ważnym jest to, aby pamiętać o tym, że Anthony wciąż ma ważny kontrakt z klubem. Manchester United ma więc w tej kwestii ostatnie słowo, a my z wyrozumiałością przyjmiemy każdą ich decyzję. Piłkarz wywiąże się ze swoich zobowiązań.

– Nie mamy z klubem takiej samej wizji dotyczącej przyszłości Anthony’ego, który jest z tego powodu zawiedziony, ponieważ przez ostatnie trzy sezony udowadniał swoją miłość do klubu i jego kibiców – dodał.

Zdaniem agenta Anthony’ego Martiala, Francuz nie otrzymał ze strony klubu i Jose Mourinho wystarczającego zaufania nawet wtedy, gdy na boisku spisywał się naprawdę wyśmienicie. Lamboley sugeruje tutaj, że czarę goryczy przelało zimowe okno transferowe i sprowadzenie Alexisa Sancheza, co skutkowało posadzeniem Francuza na ławce rezerwowych, pomimo tego, że wydawać by się mogło, że akurat w tamtym czasie 22-latek znajduje się w swojej szczytowej formie.

– Warto pamiętać, że Anthony w ubiegłym sezonie strzelił 11 bramek i zanotował 10 asyst w ciągu pięciu miesięcy gry dla zespołu. Trzykrotnie był wybierany piłkarzem miesiąca przez fanów Manchesteru United. A potem doszło do zimowego okna  transferowego – mówił dalej Lamboley.

– Niemniej nie chcę szerzej komentować konsekwencji styczniowego okna transferowego. Każdy ma własną opinię na ten temat. Myślę, że teraz nadszedł czas, aby podsumować jego dotychczasową karierę w klubie.

– Anthony stoi teraz przed wyborem. Nie mogę na ten moment zbyt wiele powiedzieć na ten temat, ale możecie sobie wyobrazić jak wiele klubów jest zainteresowanych piłkarzem jego pokroju, gdy jest on dostępny na rynku transferowym. Wielu trenerów chętnie sprowadzi do siebie zawodnika o jego profilu.

– Anthony po prostu chce regularnie grać w piłkę i cieszyć się tym. Dobra współpraca z trenerem będzie tutaj kluczowa. Na ten moment mogę jedynie powiedzieć, że gdyby nie bezwarunkowe wsparcie, które otrzymuje ze strony kibiców Manchesteru United, Anthony poprosiłby o odejście z klubu już znacznie wcześniej – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze