Griezmann i Mbappe widzą w Pogbie lidera

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Dwie gwiazdy reprezentacji Francji, Antoine Griezmann i Kylian Mbappe, nie zważają na słowa krytyki skierowane w stronę Paula Pogby i wspierają swojego kolegę, widząc w nim lidera drużyny „Trójkolorowych”.

27-letni napastnik Atletico Madryt, Antoine Griezmann przyznaje, że tak jak wielu kibiców i francuskich komentatorów, oczekuje wielkich rzeczy od Paula Pogby, ponieważ jego zdaniem pomocnik Manchesteru United jest zdolny do tego, by wyśmienicie prezentować się na boisku.

– Oczekujemy wielkich rzeczy od Paula, wszystkich jego genialnych zagrań oraz bramek z dystansu. Oczekujemy, że poderwie z miejsc kibiców zgromadzonych na stadionie. Nie mamy w drużynie lidera, ale jak już Paul zaczyna mówić, to wszyscy go słuchają – mówił Griezmann.

Także napastnik PSG, Kylian Mbappe, chwali swojego kolegę z reprezentacji i uważa go za bardzo ważny element drużyny „Trójkolorowych”. Jak twierdzi Francja ma szczęście, że w swoich szeregach ma takiego piłkarza jak Paul Pogba.

– Paul to kreatywny piłkarz. Na boisku zawsze odczuwalna jest także jego fizyczna obecność. Do tego posiada świetne umiejętności w zakresie podań. To naprawdę wspaniały piłkarz, a wspaniali zawodnicy zawsze są liderami w swoich drużynach. Gdziekolwiek się nie znajdujemy, on wszystkimi przewodzi, a my czujemy, że powinniśmy iść za nim – mówił Mbappe.

– Trzeba jednak przy tym pamiętać, że Paul jest pomocnikiem, a nie napastnikiem. Nie oczekujemy od niego, żeby strzelał bramki w każdym meczu, tylko żeby wnosił do gry swoją fizyczność i wizję.

– Odnoszę jednak wrażenie, że cokolwiek nie zrobi, ludzie i tak będą oczekiwać od niego więcej. Powinniśmy podziwiać go jako piłkarza. Mamy szczęście, że jest Francuzem – dodał 19-latek.

Pogba już niedługo będzie miał szansę zamknąć usta krytykom swoją postawą na boisku, ponieważ Francja już w sobotę o godz. 12:00 czasu polskiego rozpoczyna mundialowe zmagania meczem z Australią. 25-letni pomocnik Manchesteru United najpewniej pojawi się w tym spotkaniu w pierwszym składzie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze