Mistrzostwa Świata 2018

MŚ w Rosji 2018: reprezentacja Anglii w półfinale mistrzostw świata!

Clive Rose / Getty Images

Piłkarska reprezentacja Anglia, po trafieniach Harry’ego Maguire’a oraz Dele Alliego, pokonała 2:0 Szwecję i awansowała do półfinału mistrzostw świata rozgrywanych w Rosji. To najlepszy wynik od 28 lat, kiedy to kadra “Lwów Albionu” zajęła 4. miejsce na mundialu we Włoszech.

Skoncentrowani na defensywie Szwedzi od początku skutecznie odcinali od podań lidera Anglików, Harry’ego Kane’a. W efekcie przez pierwsze pół godziny oglądaliśmy mało ciekawe widowisko.

I właśnie wtedy podopieczni Garetha Southgate’a wywalczyli rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry świetne dośrodkowanie posłał Ashley Young, a w zatłoczonym polu karnym najlepiej odnalazł się Maguire. Obrońca Leicester City uderzeniem głową zdobył debiutancką bramkę w reprezentacji i wyprowadził Anglików na prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą stuprocentową szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Raheem Sterling, najpierw będąc sam na sam uderzył piłką w bramkarza, a następnie zbyt długo zwlekał z dobitką lub oddaniem piłki do lepiej ustawionego Kane’a.

Drugą połowę lepiej zaczęli Szwedzi – tuż po wznowieniu gry Jordan Pickford popisał się kolejną na tych mistrzostwach, fenomenalną paradą, broniąc uderzenie głową Marcusa Berga. Golkiper Evertonu zanotował ponownie niemalże bezbłędny występ, udowadniając, że jest bardzo pewnym punktem reprezentacji “Lwów Albionu”.

Na drugą i ostatnią bramkę w meczu czekaliśmy do 59. minuty. Asystą popisał się drugi z piłkarzy Manchesteru United w podstawowym składzie Anglii, Jesse Lingard, dośrodkowując w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Dele Alli. Po uderzeniu głową gracza Tottenhamu Hotspur piłka przeszła między rękami Robina Olsena.

Młoda reprezentacja prowadzona przez Garetha Southgate’a notuje fantastyczny turniej i już wiadomo, że Anglików czekają w Rosji jeszcze dwa występy. Najpierw “Lwy Albionu” zmierzą się w półfinale ze zwycięzcą meczu Chorwacja – Rosja, a następnie w – w zależności od wyniku tej potyczki – finał lub mecz o 3. miejsce.

Anglia 2:0 Szwecja (Maguire 30′, Alli 59′)