cristiano-ronaldo-juventus

Stało się. Real Madryt za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej zakomunikował, że na prośbę wyrażoną przez samego Cristiano Ronaldo, klub z Santiago Bernabeu zgodził się na jego odejście do Juventusu Turyn.

Oficjalny komunikat Realu Madryt:

Real Madryt pragnie dziś wyrazić swoją wdzięczność piłkarzowi, który okazał się być najlepszym na świecie i który współtworzył jedne z najlepszych momentów w historii naszego klubu, a także światowej piłki nożnej.

Oprócz zdobytych tytułów, wzniesionych trofeów i osiągniętych zwycięstw na piłkarskich boiskach przez te ostatnie 9 lat, Cristiano Ronaldo był także przykładem człowieka poświęconego pracy, odpowiedzialnego, utalentowanego i nieustannie dążącego do samodoskonalenia.

Ronaldo został także najlepszym strzelcem w historii Realu Madryt, strzelając dla naszego klubu łącznie 451 bramek w 438 meczach. Z naszą drużyną zdobył w sumie 16 tytułów, w tym 4 Puchary Europy, włączając w to 3 z rzędu zdobyte w ostatnich sezonach, a łącznie 4 w 5 ubiegłych latach. Z kolei indywidualnie w koszulce Realu Madryt wśród wielu wyróżnień sięgnął po 4 „Złote Piłki” , 2 nagrody „FIFA The Best” oraz 3 „Złote Buty”.

Dla Real Madryt Cristiano Ronaldo zawsze będzie wielkim symbolem tego klubu i unikalnym punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń.

Real Madryt zawsze będzie twoim domem.

Oficjalny komunikat  ze strony Cristiano Ronaldo:

Lata, które spędziłem w Realu Madryt i w tym mieście były prawdopodobnie najszczęśliwszym okresem w moim życiu. Na samą myśl o tym przepełnia mnie jedynie uczucie ogromnej wdzięczności za ten klub, za to hobby, za to miasto. Mogę jedynie podziękować wszystkim za miłość i wszelkie uczucia, jakie otrzymałem przez te lata.

Uważam jednak, że nadszedł już czas, aby w moim życiu rozpocząć nowy etap i dlatego też poprosiłem klub o zgodę na transfer. Czuję, że muszę to zrobić i proszę wszystkich, zwłaszcza tych, którzy za mną podążają, aby mnie zrozumieli.

To było cudowne 9 lat. Naprawdę wyjątkowe 9 lat. Był to dla mnie ekscytujący czas, pełen przemyśleń, czasami też trudny, ponieważ Real Madryt, to klub, który stawia bardzo duże wymagania, ale doskonale wiem, że nigdy nie zapomnę, że gra dla tej drużyny była dla mnie wyjątkowa.

Przez ten czas miałem też w drużynie wspaniałych kolegów zarówno na boisku, jak i w szatni. Czułem również miłość niesamowitego tłumu kibiców. Razem tryumfowaliśmy 3 razy z rzędu w Lidze Mistrzów, a w ciągu ostatnich 5 lat aż 4 razy. Także dzięki wam mam indywidualną satysfakcję ze zdobycia 4 „Złotych Piłek” oraz 3 „Złotych Butów” podczas mojego pobytu w tym ogromnym i niezwykłym klubie.

Real Madryt podbił moje serce i mojej rodziny, dlatego też chciałby tutaj szczególnie podziękować: prezesowi, dyrektorom, moim kolegom, wszystkim członkom sztabu szkoleniowego, lekarzom, fizjoterapeutom, a także wszystkim niesamowitym pracownikom tego klubu, którzy sprawiają, że wszystko tu działa jak należy i dbają o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

Raz jeszcze dziękuję nieskończenie naszym fanom, a także hiszpańskiej piłce. Podczas tych 9 ekscytujących lat grałem przeciwko świetnym zawodnikom. Kieruję do nich wszystkich swój szacunek i uznanie.

Długo się nad tym zastanawiałem, ale wiem, że nadszedł już czas na nowy rozdział. Odchodzę, ale ta koszulka, ten herb i Santiago Bernabeu będę traktował jak swoje, gdziekolwiek będę. Dziękuję raz jeszcze wszystkim i oczywiście tak, jak zakomunikowałem to po raz pierwszy 9 lat temu na naszym stadionie, tak zrobię to teraz: Hala Madrid!

Transakcję wartą 100 mln euro potwierdził także Juventus Turyn, który w oficjalnym komunikacie przekazał:

Juventus Football Club S.p.A. ogłasza, że zawarł umowę z firmą Real Madrid Club Da Futbol S.p.A., na mocy której definitywnie nabywa prawa do usług sportowych realizowanych przez piłkarza Dos Santos Aveiro Cristiano Ronaldo za opłatą w wysokości 100 mln euro, płatną w ciągu dwóch najbliższych lat, biorąc pod uwagę wkład solidarnościowy wymagany przepisami FIFA, a także dodatkowe opłaty związane z tą transakcją w kwocie 12 mln euro.

Juventus podpisał ze wspomnianym zawodnikiem czteroletni kontrakt, ważny do 30 czerwca 2022 roku.

Dyskusja