paul-pogba-francja

Pomocnik Manchesteru United, Paul Pogba, zbiera same pochwały po swoim występie w półfinałowym spotkaniu Mistrzostwa Świata w Rosji pomiędzy Francją i Belgią, które to zakończyło się zwycięstwem 1:0 i awansem do finału ekipy „Trójkolorowych”. 

W pomeczowym studio stacji „BBC” pochwał pod adresem 25-letniego Francuza w swoich wypowiedziach nie szczędzili m.in. były obrońca Manchesteru United, Rio Ferdinand, oraz były napastnik Newcastle United, Alan Shearer.

– Pogba pokazał dzisiaj dlaczego został zakupiony do Manchesteru United za tak duże pieniądze. W jego grze można było dostrzec zrozumienie i dojrzałość – mówił Ferdinand.

– Wszyscy wiemy jak dobry jest z piłką przy nodze. Uwielbiam intensywność jaką pokazuje w swojej grze. Dobrze zna swoje zadania na boisku. Pracuje dla drużyny i jest zdyscyplinowany taktycznie. Pod tym kątem gra na najwyższym poziomie. Uwielbiam go oglądać jako piłkarza – dodał Anglik.

– Uważam, że Pogba gra w tej reprezentacji Francji z pewną swobodą. Gdy popełni błąd, to jest to akceptowalne. W przypadku, gdy gra w koszulce Manchesteru United, wygląda jakby bał się dopuścić do błędu. W dzisiejszym meczu był wspaniały pod wieloma względami – mówił z kolei Shearer.

Także były menedżer Arsenalu, Arsene Wenger, w studio pomeczowym stacji „beIN Sports” przyznał, że występ Pogby w meczu z Belgią mu zaimponował.

– Paul czasami potrafi zatracić się w robieniu na boisku rzeczy, które są kompletnie nieużyteczne. Dziś jednak podszedł do gry w prosty sposób i zagrał imponująco. Posyłane przez niego długie piłki są wyjątkowe. Mało kto na świecie potrafi je zagrywać tak, jak on – powiedział Wenger.

Dyskusja