Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Francji, Didier Deschamps, przyznał że po wtorkowym zwycięstwie 1:0 „Trójkolorowych” z kadrą Belgii w półfinale Mistrzostw Świata w Rosji, wszystkim jego zawodnikom należą się słowa uznania, jednak te w szczególności kieruje w stronę pomocnika Manchesteru United, Paula Pogby.

– Każdy zawodnik po meczu z Belgią zasługuje na uznanie, ale prawdą jest, że Pogba był w zasadzie wszędzie na boisku. Nie tylko wychodził do ataku, ale także był skuteczny w obronie – mówił Deschamps.

– Myślę, że Roberto Martinez [selekcjoner reprezentacji Belgii – przyp. red.] zdecydował się przydzielić Fellainiemu pilnowanie Pogby, przez co oczywiście Paul miał mniej swobody z piłką przy nodze. Jednak pomimo tego, wiedział jak sobie z tym radzić.

– Tracił bardzo mało piłek. Był też bardziej kreatywny pod kątem odbiorów czy pojedynków jeden na jeden. Zaprezentował się naprawdę dobrze. Paul dorósł w tej drużynie. To bardzo ekspresyjny piłkarz. Jednakże wie, co ma robić i to, czego dokonuje na boisku, tylko zwiększa jego rolę w naszej grupie – dodał Francuz.

Dyskusja