ethan-hamilton

Ethan Hamilton to kolejny z zawodników kadry Manchesteru United do lat 23, który przedłużył swój kontrakt z klubem z Old Trafford. 19-letni szkocki pomocnik dołączył tym samym do Calluma Whelana i Zachary’ego Dearnleya, którzy parafowali nowe umowy w miniony poniedziałek.

Poprzednie kontrakty całej trójki wygasły wraz z końcem czerwca br., jednak z uwagi na to, że klub z Old Trafford nie potwierdzał odejścia tych zawodników domniemano, że niebawem przedłużą oni swoje umowy.

Tak też się stało. Najpierw zrobili to Whelan i Dearnley, o czym informowaliśmy w miniony poniedziałek, a teraz „Czerwone Diabły” za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowały, że to samo uczynił Ethan Hamilton. We wszystkich przypadkach nowe umowy mają ponoć obowiązywać przez kolejne 12 miesięcy.

Hamilton, który w ubiegłym sezonie znalazł się nawet raz na ławce rezerwowych w drużynie Jose Mourinho, w lutym br. w meczu ligowym przeciwko Huddersfield Town, nie ukrywał swojej radości z przedłużenia umowy z klubem z Old Trafford:

– Manchester United zawsze był moim klubem, więc jestem zachwycony, że zostaję i przedłużam swoją podróż z tą drużyną. Wiem, że to frazes, ale muszę po prostu wziąć się teraz w garść i ciężko pracować – mówił Hamilton.

– Nigdy nie wiadomo kto akurat ogląda naszą sesję treningową. Dlatego też moim mottem jest pokazywanie ludziom na co mnie stać i próbowanie każdego dnia wywierania dobrego wrażenia na trenerach i menedżerze.

– United słynie ze stwarzania szans swoim młodym zawodnikom do gry w pierwszym zespole, jeżeli pokazują, że są wystarczająco dobrzy. Wiek nie ma więc tutaj znaczenia. Gra w pierwszym zespole to moje marzenie – dodał Szkot.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Jose Mourinho zabierze Ethana Hamiltona na przedsezonowe tournee do USA, na które „Czerwone Diabły” wylecą już w najbliższą niedzielę.

Dyskusja