Getty Images

Jak informuje holenderski dziennik “De Telegraaf”, Manchester United doszedł do porozumienia z Ajaxem w sprawie sprzedaży Daleya Blinda. Jego powrót na Johan Cruyff ArenA ma się wiązać z pobiciem klubowego rekordu transferowego.

Według doniesień dziennika 28-latek ma kosztować Ajax 16 milionów euro, a kwota ta może wzrosnąć do 21 milionów. Zawodnik ma podpisać z nowym klubem 4-letni kontrakt. Ajax usiłuje sfinalizować transfer jak najszybciej, tak aby Blind mógł wspomóc zespół w meczu barażowym o Ligę Mistrzów przeciwko Sturmowi Graz, 25 lipca. Holender miałby również nie polecieć na przedsezonowe tournee do Stanów Zjednoczonych, gdzie Manchester United będzie się przygotowywał od 15 lipca.

Daley Blind, którego kontrakt obowiązuje do 2019 roku, zawitał na Old Trafford w sezonie 2014/2015 i choć był ważnym ogniwem w zespole Louisa van Gaala, nie cieszył się zaufaniem Jose Mourinho. Do tej pory rozegrał 141 spotkań w barwach “Czerwonych Diabłów”, ale tylko 17 w zeszłym sezonie.

Blind jest wychowankiem Ajaxu, który do tej pory był znany głównie z czerpania zysków ze sprzedaży młodych talentów. Tegoroczne okienko transferowe obfitowało jednak w kilka głośniejszych transferów do klubu wraz z pojawieniem się Dusana Tadicia, Hassane’a Bande i Zakarii Labyada.

Dyskusja