Kadra U-23 poznała rywali w rozgrywkach Premier League International Cup

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Zespół Manchesteru United do lat 23 poznał swoich rywali w fazie grupowej rozgrywek Premier League International Cup w sezonie 2018/19. Młodzi zawodnicy „Czerwonych Diabłów” powalczą o awans do kolejnego etapu tego turnieju z rówieśnikami z Derby County, PSV Eindhoven oraz PSG.

W ubiegłorocznym wydaniu tych rozgrywek podopieczni Ricky’ego Sbragii wygrali swoją grupę pokonując rówieśników ze Swansea City, Atheltic Bilbao oraz Celtiku, aby następnie w ćwierćfinale uznać wyższość ekipy Villarreal. W całych rozgrywkach tryumfowała wtedy drużyna rezerw FC Porto, która pokonała w finale Arsenal.

Miniony sezon dla zawodników drużyny rezerw Manchesteru United nie należał do udanych, ponieważ nie zdołali oni utrzymać się w pierwszej dywizji rozgrywek Premier League 2 i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie.

Podopieczni Ricky’ego Sbragii w miniony weekend wrócili ze swojego przedsezonowego zgrupowania w Austrii. W ostatnim sparingu przed powrotem do Manchesteru ulegli 0:2 ekipie SV Ried. Sbragia nie przejmuje się jednak tym wynikiem, a występ ten traktuje jako naukę na przyszłość dla jego młodych podopiecznych.

– W stosunku do nas przeciwnicy byli prawdopodobnie około czterech bądź pięciu tygodniu do przodu w kwestii przygotowania fizycznego. To była silna i dobra drużyna. Fizycznie nas przewyższali, ale to była dla nas dobra lekcja – mówił Sbragia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze