jose-mourinho

W środę menedżer Manchesteru United, Jose Mourinho, podczas konferencji prasowej udzielił pierwszego wywiadu przed nowym sezonem, gdzie omawiał m.in. stan przygotowań do najbliższych sparingowych spotkań, sytuację kadrową “Czerwonych Diabłów”, kwestię transferów czy też plany na początek kolejnych rozgrywek.

Pozytywy okresu przygotowawczego

– Muszę przyznać, że przygotowania przedsezonowe to bardzo zły okres. Jest to jednak dobry czas dla młodych piłkarzy tego klubu, którzy mają fantastyczną okazję z nami trenować i tym samym dowiedzieć się jak to jest być zawodnikiem United. Będą też mieli okazję grać przeciwko fantastycznym piłkarzom. Ponadto to także pozytywny okres dla mojego sztabu szkoleniowego. Dołączyło do nas trzech nowych członków sztabu [Michael Carrick, Kieran McKenna, Stefano Rapetti – przyp. red.], więc będą mieli czas, aby zaadaptować się do nowego zawodowego otoczenia, a także moich potrzeb. Pod kątem organizacyjnym nie mam na co narzekać. Wszystko jest tutaj fantastyczne, włącznie z infrastrukturą.

Nemanja Matić, David de Gea i Fred dołączą do drużyny w przyszłym tygodniu

– Mogę potwierdzić, że Matić, De Gea i Fred dołączą do nas w przyszłym tygodniu. Nie mam jednak do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy. To nie tak, że obawiam się gry przeciwko Liverpoolowi, Realowi czy Milanowi. Po prostu martwię się, że nie mogę trenować ze wszystkimi swoimi zawodnikami. Jednak jest jak jest, więc musimy wyciągnąć z tej sytuacji wszystko, co najlepsze. Być może to dobra sytuacja dla Luke’a Shawa czy Erica Bailly’ego, a także dla Andreasa Pereiry, który dopiero co wrócił z wypożyczenia. Przyjmie więc to za pozytywy.

Absencja Alexisa Sancheza

– Nie wiem jak się sprawy mają z Sanchezem. Jest bardzo smutny z powodu tej sytuacji. To nie jest ani dobre dla mnie, ani dla niego, w zasadzie dla nikogo. Nikt nie jest tutaj winny. Klub podejmuje starania, aby rozwiązać tę sytuację. Muszę szanować władze USA w ich procesie selekcji w zakresie wydawania wiz. Mam jednak nadzieję, że uda mu się do nas dołączyć. Ważne jest dla mnie teraz pracować z Matą, Martialem i Alexisem, ponieważ przewidujemy, że to będą zawodnicy, którzy rozpoczną nowy sezon w formacji ataku.

O dalszych planach transferowych

– Nie mam zamiaru teraz mówić, że ktoś do nas przyjdzie bądź od nas odejdzie. Sprowadziliśmy Lee Granta, ponieważ mamy fantastycznego młodego bramkarza, Joela Pereirę, który musi już regularnie grać. Wierzę, że w przyszłości zostanie pierwszym bramkarzem Man United. Żeby więc zabezpieczyć tę pozycję, a przy tym, aby Joel mógł grać, sprowadziliśmy Lee. Joel uda się na wypożyczenie. W kwestii transferu Freda, to proces ten rozpoczął się już dawno temu. Uważamy, że to typ piłkarza, którego potrzebujemy, do wypełnienia braków w naszej linii pomocy.

Rehabilitacja Diogo Dalota

– Dalot wciąż jest kontuzjowany. Wiedzieliśmy o tym, gdy go kupowaliśmy, ale nie chcieliśmy go stracić z tego powodu. Mimo to bardzo dobrze radzi sobie z odzyskiwaniem pełni sił. Przewidujemy, że zacznie normalnie trenować z resztą drużyny, kiedy wrócimy do Anglii. Nie będzie więc gotowy do gry na początek sezonu, ale uważamy, że będzie do naszej dyspozycji we wrześniu.

O zdobyciu przez Paula Pogbę Mistrzostwa Świata

– Zwycięstwo w Mistrzostwach Świata może przynosić tylko pozytywne skutki. Trudno w końcu powiedzieć, że to nic dobrego dla piłkarza. To przecież niesamowite, wręcz fantastyczne. Przecież tak wielu dobrych piłkarzy nigdy nie sięgnęło po tytuł mistrza świata. Francja to młoda drużyna. Oprócz Giroud, Llorisa i może jeszcze jednego czy dwóch zawodników, których nazwisk teraz nie pamiętam, występują w niej młodzi zawodnicy. Mają przed sobą do rozegrania jeszcze więcej turniejów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Przyszłość, która czeka Paula wśród  tak wspaniałej grupy piłkarzy w kadrze narodowej, wydaje się być wspaniała. Mam też nadzieję, że Paul rozumie dlaczego bardzo dobrze prezentował się na tym turnieju. Chodzi mi ogólnie o jego występy i wkład w zwycięstwa swojej drużyny. Myślę, że po prostu zrozumiał dlaczego jest tak dobrym piłkarzem, zwłaszcza w pucharowej fazie tych rozgrywek.

O treści wiadomości do Paula Pogby po zdobyciu Mistrzostwa Świata

– Postępowałem z Paulem tak samo, jak w przypadku innych moich piłkarzy biorących udział w tym turnieju. Wysłałem im miłe wiadomości przed turniejem, a już podczas jego rozgrywania nikomu nie przeszkadzałem. Musieli się skupić na swoich zadaniach w drużynach narodowych. Z kolei po Mistrzostwach Świata wysłałem do Paula oczywiście inną wiadomość niż do pozostałych piłkarzy, ponieważ on wygrał te zawody.

O rozpoczęciu rozgrywek Premier League w piątek

– Przedstawiciele telewizji nie byli dla nas zbyt łaskawi ustawiając nasz mecz w piątek, co komplikuje nam wiele spraw. Jestem zaniepokojony. Nie chodzi o okres przygotowawczy, ale o to, że rozpocznę Premier League bez wielu swoich piłkarzy. Nie mam Lukaku, Lingarda, Marcusa Rashforda. Jeżeli do tego Alexis nie przepracuje z nami 15-20 dni, to będzie naprawdę źle.

Dyskusja