chris-smalling

Chris Smalling przyznał w jednym z ostatnich wywiadów dla stacji „ESPN”, że nie przejmuje się doniesieniami prasy na temat kolejnych nazwisk środkowych obrońców, którzy latem być może dołączą jeszcze do klubu z Old Trafford i tym samym będą stanowić dodatkową konkurencją dla Anglika o miejsce w wyjściowym składzie. 28-latek przyznaje, że grając już od 8 lat w barwach „Czerwonych Diabłów” przyzwyczaił się do tej sytuacji.

– Będąc szczerym przyzwyczaiłem się już do tego. Ten klub zawsze jest łączony z zakupem kolejnych środkowych obrońców. Nie ma znaczenia czy informacja ta wychodzi od agentów czy też innych drużyn. Dzieje się tak, ponieważ przychodzą tu najlepsi zawodnicy – mówił Smalling.

– Jednak niezależnie od tego jestem szczęśliwy w klubie. Kiedy jestem zdrowy, to gram, więc chcę po prostu kontynuować to, co robiłem w minionym sezonie. Na ten moment koszulka United jest moja i zamierzą ją zatrzymać – dodał Anglik.

Pomimo rozegrania 46 spotkań w barwach „Czerwonych Diabłów” w ubiegłym sezonie, Smalling nie został powołany do reprezentacji Anglii na minione Mistrzostwa Świata w Rosji. 28-letni Anglik przyznaje, że jest zawiedziony tym faktem, ale to już przeszłość i teraz skupia się na nadchodzących rozgrywkach.

– Oczywiście z początku brak powołania był dla mnie dużym zawodem, ponieważ każdy chciałby uczestniczyć w wielkich turniejach. Musiałem się jednak z tym pogodzić – mówił dalej Smalling.

– Z drugiej strony mam za sobą jedne z najdłuższych wakacji, jakie do tej pory miałem  w mojej piłkarskiej karierze. Czuję się świeżo i jestem gotowy do gry. Myślę, że teraz po prostu muszę się skupić na tym, aby rozegrać co najmniej tyle samo spotkań, co w minionym sezonie, utrzymywać formę i pomagać drużynie.

– Chcę po prostu sprawiać, że będziemy grali lepiej jako zespół i miejmy nadzieję, że przełoży się to także na zdobyte trofea. To mój główny cel na przyszły sezon. Czuję się dobrze i mam nadzieję przepracować bez problemów cały okres przygotowawczy, czego nie udało mi się dokonać od lat – dodał.

Dyskusja