scunthorpe-united.co.uk

Młody obrońca Manchesteru United, Cameron Borthwick-Jackson, został w ostatnich dniach wypożyczony na przyszły sezon do drużyny z League One, Scunthorpe United. Przy tej okazji wyraził swoje nadzieje związane z tym ruchem, które opierają się na regularnej grze w piłkę na poziomie seniorskim.

– Cieszę się, że tu jestem i nie mogę się już doczekać startu nowego sezonu. Scunthorpe naprawdę zależało na tym, aby mnie pozyskać, dlatego też nie mogłem odrzucić tej możliwości – mówił Borthwick-Jackson.

– Jestem w Manchesterze United odkąd skończyłem 6 lat i przez ten czas przebiłem się już przez wszystkie szczeble tego klubu. Otrzymywałem szansę na grę w pierwszej drużynie podczas sezonu 2015/2016 [Louis van Gaal był wówczas trener Manchesteru United – przyp. red.]. To były dla mnie wspaniałe rozgrywki, które przyczyniły się do rozpoczęcia przeze mnie prawdziwej kariery.

– Muszę jednak grać regularnie. Do tego będąc w moim wieku piłkarz powinien już grać na poziomie seniorskim. Wiem, że League One to liga opierająca się dużo bardziej na sile fizycznej, więc zobaczymy jak się zaadaptuję, ale mam nadzieję, że uda mi się pokazać z dobrej strony ich menedżerowi.

– Mogę grać zarówno na lewej stronie obrony, jak i w środku defensywy. Kiedy jestem ustawiany na boku, to lubię wyjść z piłką do akcji ofensywnych i dośrodkowywać w pole karne rywali. Lubię także wykonywać wślizgi, blokować strzały i wybijać piłki z naszego pola karnego.

– Chcę po prostu grać tak często, jak to tylko będzie możliwe i pomóc drużynie w każdy możliwy sposób – asystując, wykonując udane wślizgi, blokując strzały rywali. Zrobię wszystko, co tylko będę w stanie, aby pomóc drużynie wygrywać – dodał 21-latek.

Zadowolenia z tymczasowego pozyskania młodego obrońcy Manchesteru United nie ukrywał także menedżer Scunthorpe, Nick Daws.

– Jestem naprawdę zadowolony z pozyskania Bortwhicka-Jacksona. Pasuje to typu bocznego obrońcy, którego chcieliśmy mieć w drużynie. Czyli takiego, który nie boi się wychodzić do akcji ofensywnych, chce dośrodkowywać w pole karne rywali i wchodzić w pojedynki jeden na jeden z bocznymi defensorami przeciwników – mówił Daws.

– To młody, dynamiczny i utalentowany piłkarz. Będzie pasował do naszego stylu gry po ziemi. To dobrze zbudowany chłopak, dzięki któremu będziemy stwarzać większe zagrożenie pod bramką rywali, ale który także pomoże nam we własnej „szesnastce”.

– Ma naprawdę dobry piłkarski rodowód, o czym świadczy to, że wszedł już na seniorską scenę Manchesteru United i rozegrał w barwach tego klubu kilka spotkań w Premier League – dodał.

Dyskusja