Christian Pulisić rozwiązaniem dla Man Utd?

MEN Mateusz Pawlak
Zmień rozmiar tekstu:

Do końca okna transferowego dla zespołów z Premier League pozostały już niespełna dwa tygodnie. Zniecierpliwienie fanów „Czerwonych Diabłów” rośnie z dnia na dzień, gdyż klub nie dokonał jeszcze żadnego solidnego wzmocnienia.

Coraz więcej mówi się, że z Borussii Dortmund jeszcze tego lata odejdzie Christian Pulisić. Młody i bardzo utalentowany Amerykanin jest bardzo silnie łączony z transferem do któregoś z zespołu z Premier League.

19-latek najsilniej łączony jest z Chelsea, jednak równie wiele pisze się o Liverpoolu. Mało który dziennikarz z Wysp wspomina o możliwości przenosin na Old Trafford, a to dlatego, że to Manchester United ma nie wyrażać zainteresowania tym zawodnikiem.

Taki fakt może dziwić dlatego, że Jose Mourinho potrzebuje pozyskać prawego skrzydłowego. Jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników na tej pozycji jest dostępny do kupna, a mimo to klub się nim jeszcze nie zainteresował.

Co dziwne, przy Chelsea i Liverpoolu, transfer do Manchesteru United mógłby być najlepszym wyborem. Zespół z Londynu na prawej stronie ma już Williana, a „The Reds” zaczynają budowanie składu od Mohameda Salaha. Tak więc nawet mimo dobrej postawy, Pulisić musiałby pogodzić się z rolą rezerwowego.

Przy deficycie graczy grających na prawym ataku w Manchesterze United, Amerykanin stanąłby przed realną szansą regularnej gry w pierwszym zespole. Wydaje się więc, że paliwo zostało już rozlane, tylko nie ma kto wygenerować iskry, aby wzniecić pożar.

Właśnie z tego powodu w ostatnim czasie w internecie wylała się fala krytyki w stronę zarządu klubu. Wielu kibiców chciałoby transferu młodego piłkarza Borussii Dortmund na Old Trafford. Z drugiej strony pojawiły się głosy, że pod wodzą Portugalczyka, młody i utalentowany zawodnik mógłby przejść proces stagnacji i pozostać kolejnym niespełnionym talentem.

Amerykanin w zezłym sezonie spędził na boisku 3038 minut w 42 meczach. Strzelił 5 bramek i zaliczył 7 asyst. Czy Christian Pulisić jest dobrą alternatywą dla klubu, który jeszcze nie pozyskał żadnego ofensywnego gracza z usposobieniem gry na prawej falnce?

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze