Mistrzostwa Świata 2030 na Old Trafford?

MEN Mateusz Pawlak
Zmień rozmiar tekstu:

Angielska federacja piłkarska ujawniła, że pracuje nad złożeniem oferty organizacji Mistrzostw Świata w 2030 roku w Anglii. Jak poinformowało lokalne źródło w Manchesterze, Manchester Evening News, Old Trafford ma być jednym z obiektów, na którym rozgrywane byłyby mecze największej imprezy piłkarskiej na świecie.

Zajęcie przez reprezentację Anglii czwartego miejsca na mundialu w Rosji na nowo rozbudziło reprezentacyjne nadzieje na sukcesy. Wyspiarze bowiem zdecydowali, że przygotują ofertę dla FIFA w kontekście organizacji Mistrzostw Świata w 2030 roku.

Jeszcze nie wiadomo czy Anglia chciałaby indywidualnie zorganizować mundial, czy razem z Walią, Szkocją i Irlandią Północną, czyli pod banderą Wielkiej Brytanii. Pewne jest, że trwają już prace nad projektem organizacji Mistrzostw Świata. Przewodniczący angielskiej federacji powiedział:

– Wszelkie prace nad projektem będą prowadzone podczas zbliżającego się sezonu. Przed 2019 rokiem na pewno nie zapadnie żadna ostateczna decyzja.

Manchester miałby być jednym z głównych, obok Londynu, miast organizatorskich. Mundial miałby być rozgrywany na Old Trafford i Etihad Stadium. Burmistrz miasta Manchester wypowiedział się już w sprawie organizacji mundialu w 2030 roku w jego mieście:

– Wielki Manchester jest sportową stolicą Anglii. Mamy niesamowicie bogatą sportową historię i każdy z nas cieszy się z faktu, że to z tego miasta wywodzą się dwa najlepsze kluby piłkarskie w Anglii.

– Cieszę się, że angielska federacja piłkarska chce zorganizować Mistrzostwa Świata w 2030 roku – każdy chce, aby piłka wróciła do domu. Byłbym zachwycony, gdybym mógł przywitać najlepszych piłkarzy świata w największym piłkarskim mieście świata – Manchesterze.

Reprezentacja Anglii tylko raz w historii wygrała mundial i było to, gdy Anglicy byli gospodarzami. Wówczas to Bobby Charlton, do niedawna najlepszy strzelec w historii Manchesteru United (249 bramek), poprowadził swoją reprezentację do triumfu. Czy Anglicy liczą na to, że na własnych boiskach mogliby powtórzyć ten historyczny sukces?

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze